کد خبر : ۱۰۳۵۸۶ دسته : اجتماعی , اصفهان , پیشنهاد سردبیر , شهری , یادداشت روز , یادداشت و مقالات , تاریخ انتشار : ۱۲:۲۹ - سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی
در پی انتخاب شهردار اصفهان؛

قدرت الله نوروزی از شایعه تا واقعیت

قدرت الله نوروزی با رأی منتخبان شورای پنجم به عنوان شهردار اصفهان انتخاب شد.

جلسه رأی‌گیری برای انتخاب شهردار اصفهان صبح امروز با حضور منتخبان مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد.

در این جلسه منتخبان شورای پنجم قدرت الله نوروزی را به عنوان کلیددار شهر اصفهان انتخاب کردند.

وی گفت: در این جلسه نوروزی از مجموع 13 رأی، 10 رأی را به خود اختصاص داد.

گفتنی است قدرت الله نوروزی در جریان انتخابات شورای شهر در دوره اخیر، رئیس ستاد اصلاح طلبان در شهر اصفهان بود همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر گروه حقوق دانشگاه اصفهان است.

شایان ذکر است؛ قدرت الله نوروزی، فرماندار اسبق اصفهان در دولت خاتمی دوره اصلاحات بوده که در دولت روحانی نیز بارها شایعه فرمانداری وی در اصفهان منتشر شد، اما با مخالفت تندروهای شهر این اتفاق نیفتاد.

قدرت الله نوروزی که نامش بعد از سال‌ها از پایان یافتن دولت اصلاحات در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر و با سمت رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان اصفهان بر سر زبان‌ها افتاد و در ابتدا از او به عنوان محتمل‌ترین گزینه برای شهرداری اصفهان از سوی اصلاح طلبان هم نام برده شد.

نوروزی فعالیت‌های سیاسی خود را با عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ادامه داده است همچنین وی از ایثارگران دوران دفاع مقدس است.

گفتنی است؛ قدرت‌الله نوروزی فرماندار اصفهان در دولت خاتمی، برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز ششم ثبت‌نام به عنوان یکی از چهره‌های سر‌شناس اصلاح‌طلب برای این دوره از انتخابات هم اعلام آمادگی کردند، اما در این دوره از انتخابات توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند.

همچنین وی به عنوان وکیل کانون وکلای دادگستری اصفهان به شماره وکالت 101 به تاریخ اخذ وکالت در 73/10/17 است.

براساس این گزارش گوشه‌ای از صحبت‌های قدرت‌الله نوروزی را در اول خرداد امسال قبل از انتصاب به عنوان شهردار اصفهان را از نظر می‌گذرانیم.

مطالبه مردم اصفهان تغییر در شهرداری است/شایسته سالاری ‌ملاک کارهاست

رئیس ستاد انتخاباتی شورای شهر اصلاح‌طلبان اصفهان گفت:‌ مطالبه مردم اصفهان تغییر در شهرداری است و این تغییر شاید نه تنها در شهرداری بلکه در مدیریت شهری باشد.

قدرت الله نوروزی در نشست خبری اول خرداد ماه پیرامون پیروزی لیست امید در شورای شهر اصفهان و برنامه‌های پیش رو اظهار داشت: نخستین کار اعضای شورای شهر اعلام برنامه‌های شورای جدید برای مردم است تا مردم از چشم اندازها و برنامه‌های آن‌ها آگاه و از یاس و ناامیدی خارج شوند و نگاه روشن به آینده داشته باشند.

وی با بیان اینکه دومین کار در شورای شهر انتخاب هیئت رئیسه و انتخاب شهردار است، افزود: با توجه به حضور پرشور مردم در انتخابات این دوره باید شورای شهر و شهرداری در آینده یک رویکرد و تغییر ساختار تشکیلاتی در شورای شهر و مدیران زیر مجموعه داشته باشند البته این به معنای نفی تخصص در بدنه ساختار شهرداری نیست.

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان شورای شهر تصریح کرد: شایسته سالاری باید ملاک کارها باشد که این شایسته سالاری مورد تایید شورای شهر جدید در اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات مردم از شهرداری و شورای شهر کرامت در بدنه ساختاری این دو مجموعه مدیریت شهری است، ادامه داد: کارکنان شهرداری به عنوان خانواده بزرگ شهری باید کرامت داشته باشند و باید گفت این یک مطالبه مردمی از شورای شهر و شهرداری است.

نوروزی در پاسخ به شایعات منتشر شده در خصوص اینکه شورای شهر جدید وی را به عنوان شهردار جدید معرفی می‌کنند، گفت: بعد از هر انتخاباتی شایعات آغاز می‌شود که می‌توان گفت شایعات در این مرحله طبیعی است، در این راستا باید گفت اولویت پنجمین دوره شورای شهر اصفهان تغییرات است.

وی بیان کرد: اداره امور شهر با جلب مشارکت مردمی امکان پذیر است، هیچ کس نمی‌تواند بدون جلب مشارکت مردم، شهری خوب داشته باشد.

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان شورای شهر اصفهان با بیان اینکه اولویت در شهر اصفهان با مسائل محیط زیست، آب زاینده رود و گردشگری است خاطرنشان کرد: اصفهان می‌تواند به عنوان یک شهر شایسته و خوب و به عنوان پایگاه علمی و مرکز دانشگاه‌ها باشد همچنین اصفهان می‌تواند با یک برنامه درست از وضع کنونی نجات پیدا کند، برنامه‌های شورای شهر جدید باید گام به گام در راستای توسعه پایدار و مبنی بر اصول علمی اداره شود.

وی پیرامون این موضوع که برنامه‌های شورای شهر جدید به برنامه‌های 1400 چگونه است؟ بیان کرد: برنامه 1400 برنامه‌ای است که بر روی آن کار شده است و مبنای کارهای آینده شورا و شهرداری اصفهان بر همین موضوع است اما این برنامه نیاز به اصلاحاتی دارد که در بخش‌هایی از آن باید تغییراتی ایجاد کرد و اگر اصلاحات صورت گیرد برنامه 1400 می‌تواند برنامه خوبی باشد.

نوروزی اظهار داشت: شهرداری در نگاه نخست متولی ساخت و ساز شهری است اما شهرداری در تمامی زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، آموزشی و اقتصادی باید فعالیت داشته باشد، همچنین باید گفت شهرداری با همه زندگی مردم در ارتباط است.

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان شورای شهر اصفهان افزود: مطالبه مردم اصفهان تغییر در شهرداری است و این تغییر شاید نه تنها در شهرداری بلکه در مدیریت شهری باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که چگونه لیست امید در انتخابات شورای شهر اصفهان پیروز شد؟ گفت: شاید برخی بگویند لیستی بوده و مردم به لیست رای دادند، در این راستا باید گفت لیست امید در اصفهان پیروز شد به این دلیل که این لیست 2 سال کار تشکیلاتی و 6 ماه به صورت مستمر کار کرد و شورای هماهنگی این موضوع را در دستور کار خود قرار داد و ستاد اجرایی با افراد مختلف برنامه ریزی‌های لازم را انجام دادند.

نوروزی ادامه داد: لیست با وعده تحقق به مطالبات مردمی روی کار آمده است، یکی از سیاست‌های اصلاح طلبی شفافیت و پاسخگویی است.

وی با اشاره به اهداف پنجمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: جلب مشارکت مردم در اداره امور شهری است، همچنین باید گفت عدم مشارکت مردم عدم توسعه یافتگی شهر را به همراه دارد.

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان شورای شهر اصفهان بیان کرد: بی‌سازمانی شهرداری باید حل شود شهرداری‌ها دچار بی‌سازمانی هستند و نیز مردم اصفهان در ارتباط با شهرداری دچار عزلت اجتماعی هستند و اگر بتوانیم از این موضوع گذر کنیم گام بزرگی در این راستا برداشته‌ایم.

نوروزی اختلافات میان کاندیداهای لیست امید که در فضای مجازی منتشر شده است را تکذیب و بیان کرد: مخالف گروه اندیشی هستیم، گروه اندیشی یعنی اینکه همه با هم هستند اما با هم رودربایستی دارند از این رو باید گفت لیست امید گروه اندیش نیست.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری اصفهان در 15 سال گذشته از 4 هزار نیرو به 10 هزار نیرو رسیده ‌و اگر این ساختار به درستی شکل نگرفته باشد نیازمند یک مدیریت در راس امور است.

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان شورای شهر اصفهان با بیان اینکه اصلاح طلبان قربانی تغییر بودند، تصریح کرد: در 4 سال فعالیت دولت یازدهم که دولتی اصلاح طلب بود کدام اصلاح طلب مدنظر سرکار آمده است؟ باید شایسته سالاری را در نظام اداری حاکم کرد و برای آن مولفه‌هایی از جمله تجربه، تعهد، دانش و تخصص تعیین کرد.

یادداشت از حسین صادق زاده 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 13 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری