کد خبر : ۹۴۶۹۳ دسته : بین الملل , حقوق بشر , تاریخ انتشار : ۱۴:۲۲ - یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

سلاح الکترومغناطیس یا مایکرو وِیو؛ سلاح‌های ممنوعه استفاده در جنگ غزه

به گزارش مفتاح، از زمانی که حماس قدرت را در نوار غزه به دست گرفت، استفاده صهیونیست‌ها از سلاح‌های ممنوعه شکل سازمانی پیدا کرد.

جملاتی که در پی می آید، توصیف یکی از کسانی است که در جریان جنگ سال 2009 غزه وارد این منطقه شد. از جهانی رنگارنگ و زیبا و مردمانی که آزادی و صلح داشتند به غزه ای وارد شدیم که زندگی نابود شده بود و شرایط سالم ماندن و امنیت در حال از دست رفتن بود.

غزه به یک هدف نظامی کامل تبدیل شده بود. جنگی بود که هیچ جای امنی در آن وجود نداشت. صدای بمباران هواپیماها همه جا شنیده می شد. ترس و نگرانی از چهره مردم می بارید.

من و همکارم اریک فوس با همکاران فلسطینی مان دیدار کردیم که روابط صمیمانه طولانی با آنها داشته ایم. خستگی و فرسودگی بر چهره شان آشکار بود، تمام وقت کار می کردند، قهرمانانی حقیقی که کور سوی امیدی هم نداشتند. در سکوت و با فعالیتی بی مانند کار می کردند. به کنار ساحل غزه رفتیم منظره تجهیزات نظامی و تانک ها بی نهایت آزار دهنده بود.

این جملات توصیف مادس گیلبرت، پزشک نروژی است که روز یکم ژانویه 2009 وارد غزه شد. یکی از دلایل این میزان تخریب و ویرانی به کارگیری سلاح هایی است که صهیونیست ها در جنگ 2009 به کار گرفتند. در این نوشته کوتاه نگاهی خواهیم داشت به سلاح های ممنوعه ای که صهیونیست ها در این جنگ به کار گرفتند. نشانه های به کارگیری این نوع از سلاح ها اعم از ناهنجاری ها و آسیب های آن را پزشکان نوار غزه کشف کردند. در آسیب های غیر عادی به دست آمده از پیکرها و سوختگی ها و ذوب شدن پوستهایی که استخوانهایشان شکسته شده بود.

سلاح های ممنوعه

تاریخچه استفاده از سلاح های ممنوعه در فلسطین از سوی صهیونیست ها به زمان اشغال فلسطین باز می گردد. طی تمامی دوران اشغال، به کارگیری سلاح های ممنوعه ثبت شده است. اما از زمانی که حماس قدرت را در نوار غزه به دست گرفت، استفاده از سلاح های ممنوعه شکل سازمانی پیدا کرد.

سلاح های ممنوعه سلاح هایی هستند که فقط اهداف نظامی و جنگی را هدف قرار ندهد و نظامیان و غیرنظامیان را در یک اندازه هدف قرار می دهد. این سلاح ها شامل سلاح های هسته ای و کشتار جمعی می شود.

طی سه جنگ بزرگ صهیونیست ها علیه غزه طی سال های 2009، 2012 و 2014، رژیم صهیونیستی 3 دسته از سلاح های ممنوعه را به طور وسیع در فلسطین به کار برده است. این 3 دسته از سلاح های ممنوعه سلاح های

نسبتا پیشرفته ای هستند که در مقابل سلاح ممنوعه دهه های پایانی قرن 20 بسیار پیشرفت کرده اند.

آنچه در پی می آید نتیجه تحقیقات و دستاوردهای «کمیسیون فلسطینی مستقل  پیگرد جنایت های اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینی ها » است.

سلاح های الکترومغناطیسی (مشهور به سلاح های مایکرو وِیو)

این نوع از سلاح ها مخفیانه به هدف خود ضربه ای صد برابر سنگین تر از جریان برقی که صاعقه در خود دارد وارد می کند. این نوع اسلحه ها می توانند موشک های هوایی نیز به کار گرفته شوند. یکی دیگر از کاربرد های آن برای نابینا کردن سربازان دشمن است. این سلاح می تواند لایه رویی پوست یک جمعیت بزرگ را بسوزاند. اگر سلاح الکترومغناطیسی روی آسمان یک شهر به کارگرفته شود انتظار می رود تمامی دستگاه های الکترونیکی آن شهر، ظرف چند ثانیه از بین روند.

اگر بخواهیم مثالی ملموس برای شناخت این نوع از اسلحه بزنیم می توانیم بگوییم این سلاح همچون اشعه الکترومغناطیسی صاعقه است اما صاعقه دو تفاوت با این سلاح دارد صاعقه موج خام و مغناطیس خامی است که موج بلند محسوب می شود. در سلاح الکترومغناطیسی از موج بلند به امواج کوتاه تبدیل می شوند. موج های کوتاه بین متر و میلی متر قرار دارند. لذا با تمام آنچه در جامعه ما یافت می شود می توانند مرتبط شوند.

اثر سلاح الکترو مغناطیسی بر محیط

سلاح های الکترومغناطیسی می توانند هر چیزی را که در آن تراشه ای الکترونیکی وجود داشته باشد از بین ببرند. لذا فقط ساختارهای ارتباطاتی مثل موبایل را از بین نمی برند بلکه ساختارهای برقی و تلویزیونی و بی سیم و حتی اتومبیل ها را تحت تأثیر قرار می دهند. زیرا این وسایل با ساختارهای الکترونیکی کار می کنند.

بخشی از این سلاح ها در قالب سلاح های لیزری  نمود یافته اند. این نوع از سلاح های لیزری برای انهدام هواپیماهای بدون سرنشین و گلوله های تانک به کار روند. این سلاح علیه اهداف انسانی نیز به کار گرفته می شود . ایجاد کمربندی گسترده از اشعه لیزر می تواند موجب کوری سربازان در میدان جنگ شود.

اثرات  بر بدن

نوعی از سلاح الکترومغناطیسی با نام اسلحه مایکرو وِیو همانند دستگاه مایکرو وِیو خانگی عمل می کند و می تواند در میدان جنگ موجب سوختن پوست انسان ها شود. کار این سلاح ، نفوذ زیر پوست و از بین بردن دستگاه عصبی

است . اشعه های نفوذ کننده با گرم کردن آب موجود در بافت های بدن موجب بالا رفتن حرارت بدن می شود.

بعضی از گزارش های پزشکی حکایت از آن دارند که این سلاح ها به دلیل آتشی که در محل برخورد به وجود می آورند موجب کاهش اکسیژن خون می شوند و به دلیل استنشاق دود موجب مسمومیت در بدن و در نتیجه مرگ می شوند

عوارض به کارگیری

استفاده از این نوع سلاح ها موجب تغییرات غیر طبیعی در جسم و سیاه شدن پوست می شود بدون آنکه پیکر سوخته باشد. ضمن آنکه شهادت برخی از افراد با سرعتی عجیب و با بویی غریب همراه می شود که پزشکان نمی توانند آن را تفسیر کنند.

از دیگر نشانه های این سلاح، لخته شدن سریع خون بدون وجود هیچ گلوله یا شیء خارجی در بدن است. زخم های بسیاری که در چشم ها ایجاد می شود نیز از نشانه‌های استفاده از این نوع سلاح است. سلاح های مایکرو وِیو موجب تکه تکه شدن می گردد.

به علت نامناسب بودن وضعیت مجروحان و کشته شدگان ناشی از این نوع سلاح از قرار دادن عکس های بیشتر پوزش می طلبیم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری