کد خبر : ۱۰۸۳۶۰ دسته : اجتماعی , استان ها , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۱:۳۰ - پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

کمبود روزانه 100 واحد خون در استان اصفهان  

به گزارش مفتاح، مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان گفت: با آغاز فصل زمستان روزانه با کمبود ۱۰۰ واحد خون در استان اصفهان مواجه‌ایم.

مجید زینلی اظهار داشت: هر سال در فصل زمستان به دلیل سردی هوا تعداد کمی از اهداکنندگان برای اهدای خون مراجعه می کنند و از همین رو با کمبود شدید خون مواجه ایم.

وی بیان داشت: روزانه در استان اصفهان به ۴۵۰ تا ۵۰۰ واحد خون نیاز است اما هر روز با کمبود ۱۰۰ واحد خون روبرو هستیم.

مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان تصریح کرد: برای تحقق این نیاز باید روزانه حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ نفر خون اهدا کنند اما در حال حاضر تعداد مراجعات برای اهدا به روزانه ۳۰۰ نفر می رسد.

وی گفت: نزدیک به ۲۵ درصد اهداکنندگانی که هر روز به منظور اهدای خون مراجعه می کنند از این اقدام به دلایل مختلف معاف می شوند.

زینلی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز شدید به گروه خونی O و A منفی وجود دارد، اعلام کرد: هر روز ما با بیماران هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و تصادفات و اعمال جراحی مختلف مواجه ایم که باید خون برای این نوع افراد تامین شود و به همین لحاظ هر روز به انواع مختلف گروه خونی نیاز است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای حوادث اخیر مثل زلزله کرمانشاه از سازمان انتقال خون، درخواست ارسال خون نشده است، گفت: اگر امروز با کمبود شدید خون روبرو شده ایم فقط به خاطر فصل زمستان است.

منبع: مهر

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری