کد خبر : ۱۰۴۰۶۵ دسته : حقوق بشر , تاریخ انتشار : ۱۳:۰۰ - چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

یونیسف: ۱۷۰۰ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده اند

به گزارش مفتاح، فرستاده یونیسف در یمن گفت از آغاز تجاوز نظامی عربستان، بیش از ۱۷۰۰ کودک در این کشور جان خود را از دست داده اند.

«مریتکسل ریلانو»  نماینده یونیسف در یمن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت:  از آغاز درگیریها در یمن ۱۷۲۱ کودک کشته شده اند. سه هزار نفر از کودکان هم به شدت زخمی شده اند.

به گفته ریلانو تنها در دو ماه اخیر به خاطر درگیریها در سراسر یمن سی و هشت کودک کشته شده اند. این تنها آمار رسمی و ثبت شده است و آمار دقیق می تواند به مراتب بیشتر از این باشد.

وی افزود درگیریها در شهرها ادامه دارد و تنها راه برای جلوگیری از کشتار کودکان این است که به این منازعه و درگیری خاتمه داده شود.بسیاری از کودکان و غیرنظامیان در مناطق درگیری به دام افتاده اند.

نماینده یونیسف در یمن تاکید کرد: تنها راه برای پایان دادن به درگیریها رسیدن به راه حلی سیاسی و بر اساس مذاکره است. ما از تمامی طرف های درگیری خواهان این موضوع شده ایم.لازم است که موارد حملات به کودکان در یمن متوقف شود.

ما تلاش می کنیم که کمک های خود را از طریق راههای زمینی به غیرنظامیان برسانیم اما حقیقتا مشکلات زیادی برای دسترسی به مناطق مختلف یمن وجود دارد. ما تلاش می کنیم که کمک ها را  از طریق سازمان های غیردولتی مردم نهاد به دست غیرنظامیان برسانیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =


صوت و فیلم

گزارش تصویری