کد خبر : ۹۰۹۸۵ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۵:۳۸ - پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
استاندار اصفهان:

 کارت هوشمند ملی مهمترين درگاه دولت الكترونيك كشور است

به گزارشمفتاح، دکتر رسول زرگرپور در جلسه شوراي هماهنگي ثبت احوال استان، بر تسريع در ثبت نام و تحويل كارت هوشمند ملي تاکید نمود و اظهارداشت: کارت هوشمند ملی بعنوان مهمترين درگاه دولت الكترونيك كشور مطرح است.

استانداراصفهان افزود: با استقرار سازمان الکترونیک در سازمان ثبت احوال کشور بعنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت هوشمند ملی را جایگزین کارت شناسایی ملی فعلی کند و این کار بعنوان دروازه ی ورود به دولت الکترونیک محسوب می شود.

رسول زرگرپور با بیان اینکه کارت هوشمند ملی کلید مطمئن برای ورود به دولت الکترونیک است، افزود: تاکنون 110 دفتر خدمات شهروندی در سطح استان راه اندازی شده است و 423 مرکز اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در سطح استان به متقاضیان کارت هوشمند ملی ارائه ی خدمات می کنند.

استاندار اصفهان افزود: در 5 ماهه ی اول سال 95، 448523 درخواست اخذ و همچنین در این مدت 160700 کارت تحویل داده شده است.

زرگرپور با اشاره به اینکه براساس پیش بینی و اقدامات انجام شده متقاضیان از طریق پست یا پایگاه الکترونیکی، ادارات و دفاتر مراجعه و ثبت نام می کنند، گفت: ادارات ثبت احوال نیز سالانه یک میلیون کارت هوشمند ملی صادر و تحویل می دهند.

وی در خصوص استقرار دولت الکترونیک گفت: دولت الکترونیک در نظر دارد بین فعالیت های خوب و پرشتاب دستگاه های اجرایی در خصوص IT و فناوری اطلاعات هماهنگی و همخوانی ایجاد کند.

استاندار اصفهان بر تامين تجهيزات ارتباطي و الكترونيكي در مورد نيازمنديهاي ديتا و فيبر نوري و تخصيص اعتبارات لازم جهت تكميل ساختمان نيمه تمام و احداث ادارات مناطق چهار گانه تاكيد کرد.

مدیرارشد استان با اشاره به اینکه 6.4 درصد از جمعیت کشور در استان اصفهان زندگی می کنند، افزود: براساس آمار اعلام شده جمعیت استان 5 میلیون و 133 هزار نفر می باشد و نرخ رشد جمعیت در استان 1.3 و در کشور 1.4 است.

وی درصد جمعیت شهری را 83 درصد و 4 میلیون و 300 هزار نفر عنوان کرد و افزود: 857 هزار نفر در روستاهای استان زندگی می کنند.

استاندار اصفهان افزود: براساس آمار ارائه شده میانگین نرخ موالید در استان 16.8 می باشد که این نرخ در کشور 19.8 است و اصفهان رتبه ی 25 کشور را در این خصوص دارد.

رسول زرگرپور تغییر الگوی مصرف در خانواده و نه صرفاً مسائل اقتصادی و همچنین افزایش سهم زنان در آموزش عالی و … را از دلایل کاهش نرخ باروری اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی استانداری

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری