کد خبر : ۳۱۵۹۰ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۲۰:۰۷ - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
مدیر حج و زیارت استان:

پروازهای حج عمره از 19آذرماه آغاز می شود/ برای اربعین افزایش سهمیه نداریم

به گزارش خبرنگار مفتاح، زاهدی مدیر حج و زیارت استان از نام نویسی اولویت یک تا 400 در کاروان های زیارتی خبر داد و گفت: کلیه کسانی که فیش بانک ملی یا ملت دارند و اولویت یک تا 400 هستند، می توانند به دفاتر زیارتی مراجعه کنند و نسبت به اولویتشان ثبت نام نمایند.

پروازها از 19آذر ماه تا 25اسفند مشخص شده است
وی در ادامه اضافه کرد: کسانی که  اولویت 400 تا 600 دارند هم فقط در آذر ماه فرصت دارند به دفاتر جهت ثبت نام مراجعه کنند، اما اولویت قبل از 400 محدودیتی ندارند و می توانند در تمام ماه ها ثبت نام کنند.

پیش از این قرار بود ثبت نام از 29آبان ماه شروع شود که به دلایل فنی، از 2آذر ماه در دفاتر شروع شد. وی تاکید کرد خبری از ثبت نام جدید برای حج عمره نیست و فقط ثبت نام های قبلی اعزام می شود.

زاهدی در خصوص مراسم اربعین گفت: ما برای اربعین افزایش سهمیه نخواهیم داشت و روال عادی استان، سه سفر هوایی در هفته خواهد بود. روزانه تا 24آذر ماه نیز،2گروه زمینی به عتبات سفر خواهند کرد. این برنامه نه برای اربعین که روال عادی سازمان است.

مدیر حج و زیارت استان در مورد طرح اعزام زائرین اربعین گفت: در این طرح افرادی که تمایل دارند به صورت آزاد برای اربعین به عتبات سفر کنند به دفاتر مراجعه می کنند تا ویزا بگیرند و ما آنها را سازماندهی می کنیم و برای آنها ویزا می گیریم.

وی با تاکید بر مسولیت دریافت ویزا برای این افراد گفت: بیمه و دریافت ویزای این افراد با ماست اما بقیه مسئولیت سفر با خود افراد است که یا با دفاتر و یا به صورت پیاده به عتبات سفر می کنند.

افراد متفرقه نیز ممکن است به سازمان برای دریافت ویزا مراجعه کنند که همانطور که گفته شد بیمه و دریافت ویزا با سازمان است و مابقی مسوولیت سفر با خود افراد است.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری