کد خبر : ۸۳۷۱۶ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۸:۱۹ - دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

ورود نخستین قطار گردشگران در ۱۷ فروردین

به گزارش مفتاح، محمد راشدی اظهار داشت: در دو سال اخیر ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران بنا به ضرورت و اهمیت حوزه گردشگری خارجی به این مهم ورود داشته است و در این ارتباط سال گذشته تعدادی از تورهای خارجی از کشورهای اروپایی، آمریکا، روسیه، ترکیه، اندونزی و مالزی با استفاده از این ناوگان به ایران سفر کردند.

به گزارش میراث فرهنگی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در ادامه با توجه به ظرفیت ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی در نوروز 95 به اقدامات صورت گرفته از سوی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به‌منظور فراهم شدن تسهیل در رفت و آمد مسافران با ناوگان ریلی اشاره کرد و اظهار داشت: برای ایام نوروز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت برای جابه‌جایی یک میلیون و 860 هزار نفر صندلی ایجاد کرده است.

 به‌گفته راشدی بیشترین آمار تردد قطارهای ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران ــ مشهد و به‌عکس خواهد بود و پس از آن مسیر جنوب و اهواز در صدر بیشترین ترددهای ریلی قرار خواهند داشت.

وی در ادامه نوسازی ناوگان ریلی با از رده خارج کردن واگن‌هایی با عمر بالا را از اولویت‌های در دستورکار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و بیان داشت: در این ارتباط در سال 95 واگن‌هایی با عمر بالای 50 سال را خارج می‌کنیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری