کد خبر : ۲۵۶۲۳ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۰:۰۴ - جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

مسئولان فرهنگی مساجد پرچم داران ترویج فرهنگ مسجد باشند

به گزارش مفتاح، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران و نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ظهر امروز(27شهریور) درسومین کنگره نخبگان و برگزیدگان فرهنگی و هنری روستا و عشایر کشور با بیان اینکه توجه به اثرگذاری فعالیت های فرهنگی باعث رشد و پیشرفت حرکت ها می شود، اظهار داشت: ایجاد فضای نشاط در مساجد ضروری است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران با بیان اینکه مسئولان فرهنگی مساجد پرچم داران ترویج فرهنگ مسجد هستند، گفت: کانون های فرهنگی هنری زمینه نشاط مساجد را با جذب جوانان به مسجد فراهم کنند.

وی با اشاره به ایام زیارتی امام رضا(علیه السلام) که 25 ذی القعده است، افزود: حساسیت دشمنان دین اسلام نسبت به مسئله زیارت یک امر کوچک نیست چرا که آنان به برکات زیات و قوت اعتقاد به زیارت در زائرین پی برده اند و با هدف ضربه زدن به اصل دین، مسئله زیارت را زیر سوال می برند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید اهل ایمان تقوی پیشه کنید و خود را به صادقین برسانید و به آنها متصل و همراه و در حضور آنان باشید، تصریح کرد: زیارت در مکتب اهل بیت(علیه السلام) یک نهاد دینی است که دارای ابعاد و آثار زیادی است.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران گفت: انسان مومن باید با برقراری ارتباط دائمی و پیوسته با ارواح آسمانی و حقایق ملکوتی نورانیت و معنویت خود را حفظ کند، همچنین نشانی که خداوند متعال در قرآن به ان اشاره کرده است که به وسیله آن نشان انسان به خدا متصل می شود بیوت اهل بیت(علیه السلام) است.

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه شخصیت رسول خدا(صلی الله علیه واله و سلم) در آیینه ائمه اطهار(علیه السلام) طلوع کرده است،گفت: زیارت قبور اهل بیت(علیه السلام) انسان را از نظر جسمی، فکری، و قلبی نورانی می کند.

وی با اشاره به اینکه همه نهاد های دینی حکمت بنیان هستند، اظهار داشت: توسعه های حکیمانه دین اسلام خط مشی سعادت و کمال انسان است.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: زیارت سرمایه بزرگ عرفانی، سلوکی، اخلاقی، تربیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است که انسان با بهره گیری درست از آن در عرصه های مختلف اشباع می شود.

وی افزود: ما شیعیان مباحث توحیدی را با حضور در قبور اهل بیت(علیه السلام) مرور می کنیم و محور معرفت الهی را با اشراق روح ائمه اطهار(علیه السلام) ارتقاء می دهیم.

منبع:شبستان

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 19 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری