کد خبر : ۶۴۰۴۰ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۱:۲۹ - شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
امام جمعه اصفهان با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س):

فاجعه زندگی‌های پر زرق و برق، آمار ازدواج را کاهش داده است

به گزارش مفتاح، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مسجد امام (ره) برگزار شد افزود: در قانون اساسی بر نظارت شورای نگهبان در قانون تأکید و تصریح‌شده است ولی در زمان امام خمینی (ره) عده‌ای اصرار بر تفسیر نظارت داشتند که از صرف نگاه کردن خارج شود.
وی اظهار کرد: در نظارت استصوابی دقت می‌شود تا افراد درست و لایق وارد مجلس شوند و خطاگران، ضدانقلاب، و ضد دین و مردم وارد مجلس نشوند .
امام جمعه اصفهان افزود: از اول انقلاب کماکان گروهی از سیاسیون، مخالف نظارت شورای نگهبان بودند و این نوع نظارت را به معنای آبرو بردن از افراد می‌دانستند.

وی شورای نگهبان را حافظ انقلاب برشمرد و گفت: در انتخابات اگر کاندیدایی به هر عنوان شایستگی ورود به مجلس را نداشته باشد شورای نگهبان باکمال احترام از او می‌خواهد که کنار برود.

امام جمعه اصفهان در بخش دیگری با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) گفت: ما باید از ازدواج آن بزرگواران الگو و درس ساده زندگی کردن بگیریم.

وی تصریح کرد: زندگی‌های پرزرق و برق در کشور فاجعه‌آفرین شده است.
وی با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب هم ازدواج‌ها، جهیزیه‌ها و لباس‌ها خیلی خوب و ساده بود گفت: متأسفانه روز به روز از زندگی ساده اسلامی و انسانی فاصله می‌گیریم.
آیت‌الله طباطبایی نژاد افزود: وقتی سن دختر و پسر بالا رفت و نتوانست ازدواج کند مفاسد دیگری به وجود می‌آید و گریبان همه‌ی افراد جامعه را می‌گیرد.
وی با اشاره به آمار بالای طلاق در کشور تصریح کرد: از هر پنج ازدواج در استان اصفهان یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود که این آمار فاجعه آور است.
امام جمعه اصفهان با انتقاد از اینکه اولویت کار به مردها داده نمی‌شود گفت: ورود زنان به همه‌ی مشاغل حتی شغل‌هایی که مخصوص زنان است اشتباه است و همین امر موجب به عقب افتادن ازدواج‌ها می‌شود.

آیت‌الله طباطبایی نژاد افزود: اسلام به نفع زنان کارکرده است زیرا اگر مرد،کار نداشته باشد ازدواج زن به عقب می‌افتد.
امام جمعه اصفهان در بخش کوتاهی به بیان چند جمله از رهبر انقلاب در بیانات اخیر ایشان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که مذاکره با آمریکایی به غیر از موضوع انرژی هسته‌ای، ممنوع است.
منبع: ایرنا

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری