کد خبر : ۲۵۹۱۱ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۱۳:۲۰ - سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد

توزیع کتب‌ آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سالن‌های آرایشی و ورزشی

به گزارش مفتاح نیوز، دکتر احمد حاجبی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح اقدامات انجام شده در راستای آگاهی بخشی به جمعیت استفاده کننده از این مواد، ادامه داد: در این راستا سال گذشته طرح آزمایشی را در سالن‌های ورزشی و آرایشی انجام دادیم که نتایج خوبی به دنبال داشت؛ به این ترتیب که بسته‌های آموزشی را به این سالن‌ها وارد کردیم.

وی در این باره افزود: نگاه ما آن است که با افزایش آگاهی و اصلاح نگرش افراد با این پدیده برخورد کنیم به همین دلیل هم اقدامات‌مان را از خود سالن‌های ورزشی و آرایشی شروع کردیم؛ چراکه ممکن است کسانی که در این سالن‌ها خدمت ارایه می‌کنند نیز خود به این مساله واقف نباشند و حتای گاهی ناآگاهانه به این مساله دامن می‌زدند.

ورود کتاب‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد به سالن‌های آرایشی و ورزشی

حاجبی با بیان اینکه دو کتاب آموزشی جهت ارایه و توزیع در سالن‌های آرایشی و بدنسازی تهیه شده است، در عین حال گفت: هرچند آمار دقیقی نداریم اما شواهد حاکی از آن است که تعداد زیادی از سالن‌های آرایشی در کشور فاقد پروانه رسمی هستند که قاعدتا از تیررس سیستم‌های نظارتی صنفی خود خارج هستند. برآورد ما آن است که بیشتر مشکلات هم احتمالا در مراکزی اتفاق می‌افتد که فاقد پروانه رسمی ارایه خدمت هستند.

وی در این باره افزود: انجام اقدامات مداخله‌جویانه و پیشگیرانه در چنین مراکزی حداقل در حوزه کاری دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت بهداشت نیست. لازم است در این زمینه به صورت جدی مداخله شود در غیر این صورت تمام اقدامات وزارت بهداشت به مثابه همان اصطلاح آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری