کد خبر : ۹۰۹۴۹ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۴:۳۰ - یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
مدیر کل اداره اوقاف و امورخیریه استان اصفهان:

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی کاشان/ بدهی 4 میلیاردی آموزش وپرورش به اداره اوقاف

 به گزارش مفتاح، دیده بان حقوق بشرایران؛ حجت الاسلام رضا صادقی در نشست خبری خود با اشاره به حضور 31 هزار و530 نفر در مسابقات شهرستان ها ودر رشته‌های معارف قرآنی واذان  گفت: 815 نفر به مسابقات استانی راه پیدا کرده‌اند که 45 نفر از برگزیدگان استانی به مسابقات کشوری راه پیدا خواهند کرد.  سال گذشته 11 نفر از 32 نفربرگزیده استانی به مسابقات کشوری راه پیدا کردند وموفق به کسب رتبه کشوری شدند.

امسال کاشان میزبان برگزاری سی ونهمین دوره از مسابقات قرآنی استانی است که 420 خواهر و295 برادر در این دوره از مسابقات به رقابت می‌پردازند. 35 داور ملی وبین المللی از استان های قم، تهران، اصفهان وگیلان این دوره از مسابفات را داوری خواهند کرد.

صادقی با اشاره به اختصاص تنها 11درصد موقوفات استان به قرآن وامور قرآنی، واقفان قرآنی در اصفهان را بسیار کم عنوان کرد وافزود: باید واقفان در جهت ترویج قرآن قدم‌های بهتری بردارند ووقف‌های جدید در جهت نشر وتوسعه تفسیر، تجوید وحفظ قرآن انجام پذیرد.

وی تعداد ثبت نام کنندگان در طرح ملی حافظان قرآن در استان اصفهان را تاکنون 27 هزار نفر اعلام کرد که تا تکمیل سهمیه اصفهان  در سال جاری سه هزار نفر فاصله دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش متصرفات اوقاف در دست آموزش وپرورش را 610 مورد عنوان کرد وافزود: ما موظفیم طبق نیت واقف عمل کنیم وآموزش وپرورش باید اجاره موقوفات متصرف شده را بپردازد وتا کنون بدهی این سازمان به اداره اوقاف به 4 میلیارد تومان می رسد.

صادقی ضمن تشکر از اداره اطلاعات برای پرداخت مال الاجاره به اداره اوقاف ، سازمان ورزش وجوانان را هم یکی دیگر از بدهکاران اداره اوقاف معرفی کرد وبدهی این سازمان به این اداره کل را نزدیک به 3 میلیارد تومان اعلام کرد.

برگزاری جشن در امامزادگان شاخص  بین عید قربان تا غدیر برنامه دیگری بود که مدیر کل اوقاف به آن اشاره کرد وگفت: در طرح مهر تحصیلی از دانش آموزان ودانشجویان وطلبه های بی بضاعت حمایت می‌شود واقلام یک سال تحصیلی این محصلان تامین می‌شود. در این طرح برای 15 هزار دانش آموز اقلامی به ارزش 100 میلیون تومان تهیه شده است.

مسابقات سراسری قران کریم استان اصفهان به میزبانی شهرستان کاشان از 24 شهریور وبا حضور مدیر کل امور قرآنی اداره اوقاف وامور خیریه کشور آغاز به کار خواهد کرد.

 

 

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =


صوت و فیلم

گزارش تصویری