کد خبر : ۷۰۲۱۷ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۳:۲۶ - دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
زرگرپور خبر داد:

ایجاد سایت همسان گزینی در تسریع امر ازدواج جوانان در استان اصفهان

به گزارش مفتاح، به‌نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در سی و چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان که پیرامون مشارکت اجتماعی جوانان در امورات و شئونات مختلف برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه در این رابطه اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال انجام است.
وی به طراحی پرتال ساماندهی مراکز مشاوره جوانان اشاره کرد و گفت: این پرتال در آینده نزدیک به اجرا در می‌آید و جوانان می‌توانند با مراجعه به این پرتال از مراکز مشاوره در موضوعات مختلف اطلاع یابند.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه مجمع خیران ازدواج در استان اصفهان تشکیل شده است، بیان کرد: این مجمع به ازدواج جوانان کمک می‌کند و مشکلات پیش‌روی این امر مقدس را برطرف می‌کنند.
وی تصریح کرد: سایت همسان گزینی در استان اصفهان ایجاد شده و خوشبختانه در حال بارگذاری است و می‌تواند در تسریع امر ازدواج جوانان بسیار مؤثر باشد.
زرگرپور با بیان اینکه مقوله مهارت‌های زندگی نیز طراحی شده است، خاطرنشان کرد: این امر از طریق بهزیستی اجرا می‌شود.

استاندار اصفهان به ایجاد سمن‌ها و سازمان‌های غیر‌دولتی ویژه جوانان اشاره کرد و گفت: جوانان برای ایجاد سمن‌ها در ابتدا به اداره کل ورزش و جوانان مراجعه و سمن‌های موقت را ایجاد می‌کنند و بعد از 2 سال می‌توانند این سمن‌ها را به استانداری ارجاع دهند و مجوز وزارت کشور را به صورت رسمی اخذ کنند.
وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان 170 سمن ویژه جوانان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این سمن‌ها نه تنها در امور جوانان بلکه در موضوعات مختلف و موضوعاتی که می‌تواند برای جوانان مؤثر باشد، فعالیت می‌کنند.

زرگرپور افزود: در کنار فعالیت‌های این نهادها، بالغ بر500 سمن نیز مربوط به غیر جوانان و حدود 600 مجموعه خیریه در استان اصفهان فعالیت می‌کنند که وضعیت بسیار خوبی را در استان دارند.
وی با اشاره به برنامه‌های شورای راهبری سمن‌های جوانان‌ بیان کرد: این سمن‌ها در برخی موارد مشکلاتی دارند که تلاش می‌کنیم مسائل آن‌ها به‌زودی مرتفع شود.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر مشارکت جوانان در امور، به کارگیری جوانان در فعالیت‌ها، استفاده از فکر، ایده و خلاقیت جوانان تأکید دارند، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید نیز مشارکت مردم به ویژه جوانان در امورات و شئونات مختلف است که نمونه عینی آن را می‌توان در امر مبارزه با مواد مخدر مشاهده کرد.
وی گفت: به‌طور کلی ایجاد سمن‌ها و تشکل‌های غیر‌دولتی بستر بسیار مناسبی برای این مشارکت است و مدیریت استان از ایجاد این سمن‌ها بسیار استقبال و سعی می‌کند مشکلات آن را بر‌طرف کنند. سمن‌هایی که بیشتر جوانان هستند چون از یک شور، اشتیاق و انگیزه بیشتری نسبت به دیگر سمن‌ها برخوردار هستند، تحت حمایت قرار می‌گیرند و در امور مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری