امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

به گزارش مفتاح, قاضی مسعودی مقام رییس شعبه سوم دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکنون در چهار جلسه به اتهامات گروه هدایتی رسیدگی و دفاعیات متهمین را اخذ کرده است.

امروز نیز از لحظاتی قبل پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده با حضور متهمان و وکلای آنها به صورت علنی آغاز شد.

قاضی مسعودی مقام از حسین هدایتی دولابی متهم ردیف اول این پرونده متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور خواست تا آخرین دفاعیات خود را بیان کند.

قاضی مسعودی مقام در آغاز جلسه مطابق قانون 193 و 194 قانون آئین دادرسی کیفری به متهمان تفهیم اتهام کرد. 

وی گفت: در جلسه قبل آقای حسین هدایتی بخشی از دفاعیات خود را مطرح کردند و از هدایتی خواست تا در ادامه دفاعیات از خود دفاع کنند و اختصار را رعایت کنند.

حسین هدایتی با حضور در جایگاه متهمین اظهارداشت: وظیقه آقای یقینی است که از خودش و مدیرانش دفاع کند و اینکه چرا در دادگاه حاضر نمی‌شود واقعاً کم لطفی است. 

وی خطاب به قاضی مسعودی مقام گفت: صدا و سیما اخبار را بد منتشر کرده ، من معتقدم اخلالگر کسانی هستند که منابع ارزی این کشور را به تاراج برده اند و همچنین در قاچاق کالا و ارز از هیچ ضربه ای به پیکره اقتصاد این کشور کوتاهی نکرده اند. من هیچ زمانی هیچ مشکلی برای اقتصاد بوجود نیاورده ام. بنده فقط ملکی را خریداری کردم و وامی روی آن گرفتم.

هدایتی بیان داشت: من اگر مشهور نبودم نمی‌توانستم از بانک سرمایه و بقیه بانک ها وام بگیرم؟! همه می‌توانند وام بگیرند، من هم گرفتم.

موقعی که من بازداشت شدم اعتراض کردم که اگر وام گیرنده اقساطش عقب بیوفتد جنبه کیفری دارد؟ از قوه قضاییه گفتند خیر. آیا کارشناسی که به صورت غلط کارشناسی و قیمت گذاری کرده من مقصر هستم؟ گفتند نه شما مقصر نیستید.

وی ضمن تأکید به رد کیفرخواست خود اذعان داشت: اینجانب حسین هدایتی از سال 57 فردی معتمد در عرصه های تولیدی و صنعتی بودم. همچنین در عرصه گسترش فرهنگی و همچنین تیم های ملی و پرسپولیس محبوبم اقدام به حمایت کردم. بنده نه ارز 4200 گرفتم و نه وارداتی داشتم. در 40 سال فعالیت کشاورزی، تولید و به ویژه پرورش میگو یار نظام بودم و در دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتم.

وی افزود: آقای موسوی نژاد باید پاسخگوی اقدامات خود باشد، نماینده دادستان در جلسه گذشته گفته بود که بنده برای کسب شهرت دست به این اقدامات زده ام که باید پاسخ بدهد این شهرت به چه درد من می‌خورد؟

هدایتی گفت: چندین بار گفته شده که تبانی صورت گرفته، این تبانی یعنی چه؟ ما نشستیم و شیرینی خوردیم و رشوه دادیم؟ اتفاقاً بانک مرکزی بازرسانی را در سال 95 می‌فرستند بانک سرمایه. این بازرسان به تخلفات بانک رسیدگی کرده اند نه به تخلفات مشتری‌ها.

وی افزود: من 1140 میلیارد تومان وثیقه نزد بانک داشتم اما بانک گفته بود وثیقه من صفر است.

قاضی: شما مالک نبودید چطور وثیقه نزد بانک گذاشتید؟

هدایتی: در ادامه دفاعیات خود به این موضوع هم می‌رسم. 

وی افزود: ما بارها با بانک می‌رفتیم توافق کنیم و ملک را می فروختیم و پولش را به بانک واریز کنیم و 100 میلیارد واریز کردیم ولی نه در زمان خودش باقیه را وثیقه ملکی گذاشتیم.

 

فارس

مطالب پیشنهادی