12:14 1401/05/08

به گزارش مفتاح و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام ولی الله روان ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: امید ما این بود که در سال جاری بتوانیم عزاداری بدون محدودیتی را در این ماه داشته باشیم که متاسفانه از حدود سه هفته پیش شاهد افزایش مجدد شیوع کرونا و افزایش ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور و به تبع آن در استان اصفهان هستیم.
وی افزود: از این رو برنامه‌ریزی با توجه به شرایط فعلی برای برگزاری طرح " بصیرت عاشورایی" در امامزادگان در دستور کار قرار گرفت و توصیه ما این است که از فضاهای باز بقاع برای برگزاری مراسم استفاده شود و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه داشته باشند.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه امسال طرح بصیرت عاشورایی در 150 بقعه استان اصفهان اجرایی می‌شود، ابراز داشت: این طرح در بازه زمانی دو ماهه و از 8 مرداد تا 5 مهر ماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این طرح در امامزادگان سطح یک، دو و سه برگزار می‌شود، اضافه کرد: شاخص‌ترین برنامهها در 14 امامزاده سطح یک اجرایی خواهد شد.
حجت الاسلام روان ادامه داد: راه اندازی استیج، همکاری با شبکه های استانی و ملی، برگزاری مراسم تعویض پرچم در روز اول محرم با حضور هیئات مذهبی، برگزاری همایش رهروان زینبی، برگزاری همایش نوجوانان حسینی در روز 13 مرداد، برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در روز جمعه 14 و برگزاری مراسم‌های ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی 16 و 17 مرداد، برگزاری نماز ظهر عاشورا از جمله برنامه‌های بقاع سطح یک استان اصفهان است.
وی با بیان اینکه در بقاع سطح دو نیز سخنرانی‌ها، تعویض پرچم، برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا و برپایی خیمه معرفت نیز از برنامه‌های بقاع سطح دو و سه است، افزود: در کنار این برنامهها راه اندازی کاروان عزا با اجرای مداحان و ذاکران جوان و نوجوان نیز در بقاع سطح دو و سه در دستور کار است.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه برخی از برنامه‌ها نیز از طریق فضای مجازی منتشر خواهد شد، اضافه کرد: حمایت از گروه‌های تعزیه خوانی نیز در دستور کار امامزادگان استان در ماه محرم امسال در دستور کار است.
وی افزود: تاکنون درخواست اعزام 22 نفر مبلغ و روحانی از شهر قم را داشتیم و پیش بینی ما این است در کنار این 22 نفر بیش از 150 نفر از مبلغان بومی در کنار این مبلغان همکاری کنند.

مطالب پیشنهادی