19:54 1403/02/30

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه در آیین بازگشایی کارخانه ریسباف ضمن گرامیداشت ایام دهه کرامت، بیان کرد: امروز برای مردم اصفهان روز خوبی است و همه از بازگشایی مجموعه ریسباف و تصمیمی که برای تبدیل این مجموعه به موزه منطقه‌ای اصفهان گرفته شده، شاد هستند.
وی ضمن گرامیداشت مقام هنرمندان و فرهنگ دوستان اصفهان، ادامه داد: در کنار همه فضائل و ویژگی های اصفهان جای خالی یک موزه متفاوت در این شهر احساس می‌شد تا خزائنی که از آثار و مؤلفه‌های تاریخی و هنری اصفهان هستند را در خود جای دهد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه کارکرد موزه صرفاً تفریح نیست، عنوان کرد: موزه بعنوان دومین منبعی که بشر از آن می‌آموزد شناخته می‌شود، موزه کارکرد حفظ و نگهداری میراث پیشین، پژوهش در تاریخ و هویت، علم‌آموزی و ارج نهادن به هنر و هنرمند را دارد.
دکتر مرتضوی گفت: موزه مؤلفه‌های هویتی یک نسل را به آنها معرفی می‌کند و خلأ وجود یک موزه قدرتمند و غنی از آثار تاریخی اصفهان ملموس بود.
وی ادامه داد: اکنون یک همبستگی و همدلی همه جانبه توسط اجزای حاکمیت و دولت در استان و کشور باعث شده تا به مصوبه‌ای دست یابیم که اجرای آن میراثی ارزشمند را در معرض همگان قرار می‌دهد.
استاندار اصفهان ضمن قدردانی از وزارت میراث فرهنگی، بانک ملی، شورای شهر اصفهان، شهرداری اصفهان، دکتر طغیانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در ساماندهی و تعیین تکلیف کارخانه ریسباف، گفت: در ادامه مسیر نیز بایستی همین هم افزایی ادامه یابد و یک مشاور متخصص در کنار این مجموعه قرار بگیرد تا کارخانه ریسباف با ویژگی‌های منحصر به فرد به موزه‌ای بین‌المللی تبدیل شود.

مطالب پیشنهادی