10:41 1395/10/11

رییس سازمان هواپیمایی کشوری،گفت: در ماه‌های گذشته درخواست‌های بسیاری برای آغاز به کار ایرلاین‌های جدید ارائه شده و این سازمان به ۵ تا ۶ درخواست مجوز رسمی فعالیت داده است.

به گزارش مفتاح، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده اظهار داشت: با توجه به بهبود نسبی جایگاه صنعت  هوایی ایران پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای، سرمایه‌گذاران جدیدی در طول ماه‌های گذشته درخواست‌های رسمی را برای تاسیس ایرلاین‌های جدید به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کرده‌اند.

به گفته وی این سازمان با بررسی دقیق این درخواست‌ها و سنجش شرایط آنها با توجه به دستور العمل‌های موجود، نسبت به آغاز به کار این ایرلاین ها تصمیم گیری کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در ماه‌های گذشته پنج تا شش ایرلاین مجوزهای ابتدایی برای آغاز فعالیت را دریافت کرده‌اند، این شرکت‌ها با دریافت مجوز، اقدامات ابتدایی خود برای تامین سرمایه لازم و خرید و وارد کردن هواپیماهای جدید به شبکه هوایی کشور را شروع کرده‌اند که نتیجه اقدامات آنها در آینده نزدیک مشخص می‌شود.

عابدزاده درباره احتمال صدور مجوز جدید، گفت: پس از مجوزهایی که سازمان هواپیمایی در ماه‌های قبل صادر کرده، شرایط در حال ارزیابی است تا فعالیت این شرکت‌ها آغاز شود، طبق ضوابط و قوانین موجود، سازمان درخواست‌های رسمی را بررسی می‌کند و درصورت فراهم بودن شرایط به سرمایه گذاران اجازه فعالیت در این حوزه داده می‌شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری یادآورشد: طبق دستورالعمل‌های ارائه شده، چه ایرلاین‌های جدید و چه شرکت‌هایی که از گذشته در این حوزه فعالیت می‌کنند، باید به کف کفایت سرمایه برسند و شرایط ناوگان خود را نیز با استانداردها هماهنگ کنند.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

مطالب پیشنهادی