به گزارش مفتاح، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی از خیانت در امانت میلیونی و جعل و استفاده از سند مجعول کارگزار دفتر خدمات بانکی پست بانک در شهرستان مانه وسملقان از توابع استان خراسان شمالی از مشتریان این بانک خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از خیانت در امانت میلیونی، جعل و استفاده از سند مجعول کارگزار دفتر خدمات بانکی پست بانک در شهرستان مانه و سملقان از توابع استان خراسان شمالی از مشتریان این بانک خبر داد.

وی گفت: این فرد ابتدا به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار گرفت و با توجه به تحقیقات به عمل آمده ،در نهایت به جرم خیانت در امانت به مبلغ 892 میلیون ریالی و با شکایت پست بانک و 20 نفر از مشتریان و جعل استفاده از سند مجعول به چهار سال و چهار ماه حبس محکوم شده است.

این مقام قضایی در استان خراسان شمالی در تشریح جزئیات این خبر افزود: فرد نامبرده با صدور برگ افنتاح حساب بلند مدت و کوتاه مدت صوری و به صورت دستی بدون این که سپرده مشتریان در نرم افزارهای پست بانک ثبت و مبالغ را به صندوق بانک واریز نماید و با درج سود غیر واقعی در برخی موارد درج سود 24 درصد و خارج از قوانین مقررات بانک مرکزی و پست بانک وجوه دریافتی از مشتریان را فقط با ارائه برگ سپرده به نفع شخصی برداشت می نمود.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در ادامه تصریح کرد: متهم در برخی مواقع نیز به جهت جلوگیری از اعتراض مردم و افشا‌ شدن موضوع از حساب شخصی خود به حساب مشتریانی که صوری افتتاح حساب نموده، اقدام می کرده است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی گفت:  پس از تحقیقات اولیه در دادسرا و دادگاه و دفاعیات بلاوجه وی وکیل نامبرده با توجه به اسناد و مدارک نظریه کارشناسی رشته حسابرسی در نهایت از جهت خیانت در امانت به تعداد بیست فقره به تحمل چهار سال و چهارماه حبس و از جهت جعل امضا به چهار سال حبس و از جهت استفاده از سند مجعول به تحمل چهار سال حبس محکوم شده است که با توجه به مقررات قانونی در مرحله اجرا مجازات اشد ( چهار سال و چهار ماه ) مربوط به جرم خیانت در امانت در صورت قطعیت حکم اجرا خواهد شد.

منبع: میزان

مطالب پیشنهادی