13:53 1403/03/22

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه از طریق سایت دیوار قصد خرید یک پرنده قناری را داشتم و به همین منظور مبلغ 14 میلیون تومان را برای فروشنده واریز کرده‌ام ولی دیگر پاسخگو نبوده، موضوع پس از کسب دستور از مرجع قضائی مورد پیگیری کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا اصفهان پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی، توانستند فرد کلاهبردار را شناسایی و دستگیر کنند.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان بیان کرد: متهم دستگیر شده ابتدا در بازجویی‌های اولیه و فنی مأموران پلیس قصد انکار جرم خود را داشت که پس از مشاهده مدارک مستدل و غیر قابل انکار، به جرم خود اقرار و از کلاهبرداری ابراز پشیمانی کرد.
وی با اعلام هشدار به مردم ادامه داد: برخی افراد سودجو با درج آگهی دروغین در سایت‌ها اقدام به کلاهبرداری با دریافت ودیعه برای رزرو کالا می‌کنند، در حالی که هیچ‌گونه کالایی رد و بدل نمی‌شود و فرد کلاهبردار نیز دیگر پاسخگو تماس‌ها نیست.
مرتضوی تصریح کرد؛ عموم مردم در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرایم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی مستقیم کارشناسان استفاده کنند و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست‌های مردمی و یا با شماره‌گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

مطالب پیشنهادی