17:19 1402/02/23


به گزارش مفتاح، در یک هفته گذشته هر روز خبر شهادت ماموران پلیس در جای جای کشور از رسانه ها منتشر شد هنوز از خبر شهادت رئیس پلیس آگاهی سراوان استان سیستان و بلوچستان و همسرش نگذشته بود که خبر شهادت مامور پلیس دیگری در درگیری با قاتل مسلح در شهر اهواز انتشار یافت پس از آن مامور پلیس اصفهان در حين انجام وظیفه به شهادت رسید. پس از آن خبر شهادت مامور دیگر از هرمزگان و شهادت مامور پلیس دیگر از زنجان یکی در درگیری با قاچاقچيان مواد مخدر ودیگری در درگیری با قاچاقچيان کالا و امروز در آخرین روز هفته نیز شهادت یکی دیگر از جان برکفان فراجا مخابره شد. این بار فرمانده انتظامی پاسگاه چارک بندر لنگه در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد. حالا ۶ نفر از نیروهای سخت کوش و فداکار پلیس تنها در کمتر از ۱۰ روز جانشان را فدای امنیت و آسایش مردم کشورشان کردند.
گرچه همگی آنها به فیض شهادت که بالاترین درجه قرب پروردگار است رسیده اند اما سوال اینجاست آیا در هیاهوی بمباران اطلاعاتی و خبری این روزها کسی به یاد می آورد که پلیس فقط در همین هفته گذشته 4 شهید تقدیم آرامش و آسایش روانی مردم کرده است؟ یا فقط ارباب جرائد و افکار عمومی گوش های خود را بر موج فعالیت های پلیس در حوزه عفاف و حجاب تنظیم کرده اند؟ آیا کسی هست که بشمارد، فراجا از ابتدای سال جدید که فقط 52 روز از آن می گذرد چه تعداد شهید در راستای ارتقای امنیت روانی و فیزیکی هموطنان تقدیم کرده است؟ آری شهادت به واقع "هنر مردان خداست"، اما چقدر طول می کشد تا جای خالی یک نیروی انسانی زبده و آموزش دیده ای که خود را آماج تیرهای شروران و مجرمان جامعه می کند، پُر شود.

نه؛ نمی توان از این نادیده گرفته شدن ها چشم پوشی کرد و پلیس را در میدان جنگ ترکیبی که امروز هر دانا و نادانی از آن دم می زند، تنها گذاشت.
پلیسِ شهیدِ امروز که بر فراز دست همسنگرانش با احترام تا منزلگاه ابدی بدرقه می شود، همان پلیسی است که در اغتشاشات بنابر وظیفه قانونی حضور یافت تا امنیت رابه ارمغان بیاورد اما مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت، همان پلیسی است که یک نماینده مردم به جرم اجرای قانون به وی سیلی زد، همان پلیسی است که تا هنوز، در اجرای طرح عفاف و حجاب مورد عتاب و خطاب همگان قرار گرفته، همان پلیسی است که اقداماتش همواره در جایگاه نقد "غیرمسئولانه" مردم و برخی مسئولان کژکار است و همان پلیسی است که همگام با مردم با مشکلات معیشتی و اقتصادی دست پنجه نرم می کند؛
"این پلیس، همان پلیس است"؛ باید برای تقویت حافظه هایمان تلاش کنیم...

مطالب پیشنهادی