18:10 1402/08/23
 
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده بسیاری از استان‌ها، از جمله اصفهان، کمبود نیروی انسانی است که در سال‌های گذشته تلاش شده تا در قالب طرح خرید خدمات آموزشی نیروهایی در این زمینه به‌کار گیری شوند.

وی افزود: از سال گذشته پیگیری‌هایی برای رفع مشکلات و مطالبات این همکاران انجام شده است و درحال حاضر این پیگیری‌ها سرعت گرفته و در سطح استانداری، وزارتخانه و نمایندگان مجلس پیش می‌رود.

ابراهیمی با اشاره به مطالبات نیروهای خرید خدمات آموزشی بیان داشت: معوقات نیروهای خرید خدمات و تبدیل وضعیت آن‌ها از جمله این مطالبات است که به سازمان اداری و استخدامی کشور نیز پیشنهاد داده شده است.

اخبار بیشتر

در حال تلاش برای پرداخت معوقات نیرو های خرید خدمات هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: قانون تنها راه استخدام در آموزش و پرورش را پذیرفته‌شدن در دانشگاه فرهنگیان یا شرکت در آزمون ماده ۲۸ دانسته است و به‌همین منظور لازم است مصوبات و دستوراتی از مراجع بالاتر اخذ شود تا بتوان آن را اجرایی کرد.

وی با بیان توانمندی نیروهای خرید خدمات آموزشی ابراز کرد: ما از حضور این نیروها به سبب تجربه و دانشی که دارند استقبال می‌کنیم؛ برخی از این نیروها در میان معلمان نمونۀ استانی و کشوری حضور دارند و باید تلاش کنیم تا زمینۀ حضور دائمی آن‌ها در آموزش و پرورش فراهم شود اما این امر، نیازمند مساعدت نهادهای بالادستی است.

ابراهیمی با تأکید بر اهتمام وزیر آموزش و پرورش بر رفع مشکل این نیروها تصریح کرد: یکی از مشکلات نیروهای خرید خدمات بحث بیمۀ آن‌ها است که به صورت سال تحصیلی درنظر گرفته می‌شود و باید تلاش کرد تا این بیمه یک‌سال کامل درنظر گرفته شود؛ همچنین بحث حقوق نیز از جمله مطالبات برحق نیروها خرید خدمات آموزشی است چرا که این دسته از معلمان، حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و همین میزان نیز گاه با تأخیر برای آن‌ها واریز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: ما مجری قوانین تصویب شده هستیم؛ اما با این وجود از هیچ تلاشی برای پیگیری حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی فروگذار نخواهیم کرد؛ چراکه با کسری نیرو در مجموعۀ آموزش و پرورش مواجهیم و این نیروها از علم، دانش و تجربه مناسبی برخوردار هستند؛ به همین جهت پیشنهاداتی را به وزارتخانه و نهادهای بالادستی ارائه کرده‌ایم.

 

مطالب پیشنهادی