14:31 1401/10/18

به گزارش مفتاح، سرهنگ "حسین ترکیان" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس بيان داشت: شامگاه 24 فروردین سال 1372 در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع قتلی در خيابان بزگمهر شهر اصفهان ماموران اداره تجسس کلانتری 14و تشخیص هویت بلافاصله در محل حضور یافتند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد مقتول یک جوان 23 ساله است که پس از درگیری با یک جوان 22 ساله دیگر بر اثر ضربات چاقو توسط او به قتل می رسد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: کارآگاهان اقدامات خود را براي دستگيري قاتلی که از صحنه متواری شده بود را از همان شب حادثه آغاز کردند اما چون این فرد هیچ ردی از خود برجای نمی گذاشت به همین دلیل تلاش های کارآگاهان به نتيجه نرسيد.

این مقام انتظامی استان گفت: جستجو برای یافتن متهم ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان دریافتند فردی با هویت مشابه فرد قاتل در سامانه ثبت احوال به عنوان متوفی ثبت شده است.

سرهنگ تُرکیان افزود: با اینکه  تمام قرائن و شواهد از فوت شدن فرد قاتل حکایت می کرد گفت اما با این وجود پرونده این قتل همچنان باز بوده و معمای آن برای کارآگاهان هنوز حل نشده باقی مانده بود.

رئیس پلیس اگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: سال ها از این ماجرا می گذشت تا اینکه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان اصفهان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود قاتل فراری را که با هویت جعلی در یکی از استان های جنوبی کشور در شغل جوشکاری مشغول کار بود شناسایی و به 29 سال زندگی مخفی متهم پایان دادند.

سرهنگ تُرکیان خاطر نشان کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران طی هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل کرده و تحقیقات تخصصی از او را انجام دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم که در برابر مدارک و مستندات مستدل و محکم پلیس قرار گرفته بود به ناچار لب به اعتراف باز کرد و عنوان کرد، شب حادثه در خیابان بزرگمهر با دوستم مشغول قدم زدن بودم که متوجه شدم جوانی بی جهت به ما خیره شده است. من به سمت او رفتم و بی جهت با او درگیری لفظی پیدا کردم و کار ما به فحش و ناسزا کشید.

در این بین من چاقویی که همیشه همراهم بود را در آورده و چند ضربه به پهلو و سینه او زدم، مرد جوان بر روی زمین افتاده بود و خون زیادی هم داشت از او می رفت، حسابی ترسیده بودم من اصلاً قصد کشتن او را نداشتم و فقط می خواستم به او گوشمالی بدهم اما نمی دانم چرا کار به اینجا کشیده شد. دوستم که این صحنه را دید گفت: بیا زود از اینجا برویم چند نفری که آن حوالی بودند مسافتی را به دنبالمان آمدند اما ما توانستیم از دستشان فرار کنیم.

همان شب وسایلم را جمع کرده و به یکی از استان های جنوبی رفتم و بعد هم با همکاری یکی از دوستانم اسمم به عنوان فرد فوت شده در سامانه ثبت احوال ثبت شد و در تمام این سال ها با هویت جعلی زندگی جدیدی را برای خودم درست کرده بودم و اصلاً فکر نمی کردم که روزی توسط پلیس شناسایی شوم تا اینکه بالاخره بعد از 29 سال کارآگاهان پلیس به سراغم آمدند.

سرهنگ تُركيان با بیان اینکه با هوشمندی و تیزهوشی بالای کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان راز این پرونده قتل بالاخره بعد از سال ها پایان یافت اظهار داشت: پس از اینکه متهم صراحتاً به قتل جوان 23 ساله در سال 1372 اعتراف کرد وی برای انجام اقدامات قانونی و رسیدگی به جرم خود تحویل مرجع قضائی شد.

مطالب پیشنهادی