19:46 1401/12/14

به گزارش مفتاح و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،‌ دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین واگذاری ۱۰۰۲ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان، بیان کرد: از مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، خیران و شرکت فولاد مبارکه قدردانی می کنم که در این امر خیر یاری رسان مردم خوب کشورمان هستند.
وی ادامه داد: امیدوارم روند رو به رشدی که در مجموعه‌های استان جهت مددرسانی به محرومان شکل گرفته منبع و منشأ خیر و برکت در استان شود.
دکتر مرتضوی خطاب به صنعتگران بزرگ استان از جمله شرکت فولاد مبارکه گفت: در خصوص یاری رسانی به محرومان استان قدم های اساسی بردارید و با دست گشاده رفتار کنید البته انشاالله شاهد اتفاقات ویژه در این حوزه خواهیم بود.
گفتنی است؛ به صورت همزمان در سراسر کشور ۲۳ هزار مسکن مددجویی با حضور رئیس جمهور واگذار شد؛ از این تعداد واحد مسکونی، ۱۰۰۲ واحد با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان و با مشارکت خیران وشرکت فولاد مبارکه احداث، تکمیل و به مددجویان استان اصفهان واگذار می شود.

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان در این مراسم، بیان داشت: این واحدها با همکاری بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، شرکت فولاد مبارکه و خیران در قالب تفاهم نامه تامین مسکن خانوارهای تحت حمایت این نهاد بوده و با کمک های بلاعوض و مشارکت مردم، تکمیل و به مددجویان واگذار شده است.

وی با تاکید به تامین مسکن مددجویان در روستاها و شهرهایی با جمعیت زیر 25 هزار نفر، افزود: این تعداد پروژه مسکونی با مساعدت بیش از 120 میلیارد تومان توسط کمیته امداد و همچنین مشارکت نیکوکاران، گروه های جهادی و سایر سازمان ها احداث و تکمیل شده است.

زارع همچنین با بیان اینکه کمیته امداد در نظر دارد تا پایان 1402، مددجویان روستایی را خانه دار کند، گفت: درصورتی که زمین مورد نیاز مددجویان متقاضی، با همکاری بنیاد مسکن و استانداری تامین شود، با ارائه وام های قرض الحسنه و صدور مجوزهای لازم، تا پایان 1402 می توانیم 1002 پروژه مسکونی را تکمیل و به خانواده های تحت حمایت واگذار کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از شرکت فولاد مبارکه برای مشارکت در احداث 100واحد مسکونی، ادامه داد: فولاد مبارکه به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه صنایع کشور، امسال در راستای مسوولیت اجتماعی خود برای تامین مسکن 100 خانوار تحت حمایت، همچنین تهیه 500 دستگاه از لوازم ضروری زندگی نیازمندان و تامین 200 سری جهیزیه نوعروسان با این نهاد همکاری داشته است.

گفتنی است؛ در این مراسم علاوه بر اهدای نمادین کلید منازل به سه نفر از سرپرستان خانواده های تحت حمایت، به دو نفر از نوعروسان و دو نفر از بانوان سرپرست خانوار، حواله دریافت جهیزیه و اقلام ضروری اهدا شد.

مطالب پیشنهادی