16:54 1402/12/07

در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی صورت گرفت؛ واکسیناسیون بیش از 12 هزار راس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در شهرستان نایین

 

به گزارش پایگاه خبری مفتاح وبه نقل از  روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نایین، در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی طرح واکسیناسیون رایگان این بیماری در دی و بهمن ماه سال 1402 انجام و بیش از 12 هزار راس دام سبک و سنگین، علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

دکتر بهزاد متولی زاده نائینی رئیس شبکه گفت: با توجه به ویروسی بودن بیماری تب برفکی و لزوم پیشگیری و کنترل بیماری، شبکه دامپزشکی این شهرستان، اقدامات تشدیدی از جمله واکسیناسیون دام های حساس، برگزاری کلاس های آموزشی، اطلاع رسانی به تشکل های دامداران و ... را در جهت کنترل بیماری انجام داده است.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین در پایان اعلام کرد: بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی به شدت مسری بوده و باعث خسارت های اقتصادی و بهداشتی سنگین به دامداری ها می شود و پرورش دهندگان دام لازم است ضمن رعایت شرایط بهداشتی و قرنطینه ای در واحدها، به منظور جبران بخشی از خسارات احتمالی وارده نسبت به بیمه نمودن دام های واحدهای خود اقدام نمایند.

 

مطالب پیشنهادی