10:25 1401/10/18

 

به گزارش مفتاح، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان در همایش رزمندگان مدافع حرم توپخانه استان اصفهان در گروه موشکی ۱۵ خرداد، به نقش بی بدیل و تاثیرگذار واحدهای توپخانه در عملیات ها اشاره کرد و افزود: این واحدهای نظامی می توانند به تنهایی یک عملیات را به طور کامل انجام دهند و واحدهای توپخانه باید تقویت شوند.
وی گفت: از ابتکارات رزمندگان در جبهه مقاومت، تمرکز تمام واحدهای توپخانه بر یک هدف مشخص بود و عملیات بی نظیر ارتفاعات راهبردی «العیس» در جنوب غرب حلب سوریه پس از بازپس گیری شهر «الحاضر» با هدایت حاج قاسم سلیمانی و تنها با استفاده از توپخانه اجرا شد.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان این که برادران ارتشی ما در دوران دفاع مقدس در مباحث توپخانه بی نظیر و یا کم نظیر بودند افزود: تلاش های آنها و واحدهای توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس نقش بزرگی در پیروزی رزمندگان ما داشت و گروه های موشکی و توپخانه سپاه پاسداران با همراهی و آموزش های واحدهای توپخانه ارتش جمهوری اسلامی شکل گرفت.
وی با اشاره به بنیانگذاران گروه توپخانه و موشکی سپاه شهید حسن شفیع زاده و شهید حاج حسن تهرانی مقدم گفت: سرمایه بزرگ و قدرت امروز توپخانه و موشکی ما در نیروی زمینی سپاه ثمره تلاش ها و مجاهدت های رزمندگان پیشکسوت و این شهدای عزیز است که اساس آن را در دوران دفاع مقدس پایه ریزی نمودند.
سردار پورجمشیدیان گفت: واحد توپخانه، تخصصی ترین، فنی ترین و علمی ترین رسته های نظامی است و جوان ترین و نخبه ترین نیروهای نظامی در این واحد نظامی فعالیت دارند.
وی تاکید کرد: تمام عملیات های سال های دفاع مقدس با فکر، تدبیر و به صورت علمی فرماندهان طراحی و انجام شد و بعضی عملیات ها همچون عملیات بزرگ «والفجر8» به طور کامل علمی طراحی و اجرا شد.
در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های شهدای مدافع حرم و فرماندهان موثر توپخانه در جبهه مقاومت تجلیل شد.

مطالب پیشنهادی