11:11 1402/01/06

شروع بارش‌ها در غرب و جنوب استان؛ هشدار هواشناسی با آغاز فعالیت سامانه بارشی

به گزارش مفتاح وبه نقل از  خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: امروز تا روز سه شنبه فعالیت سامانه بارشی بر روی استان همراه با بارش‌های رگباری و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود.

محمد رضا رفیعی افزود: شدت فعالیت این سامانه امروز برای مناطق غرب و جنوب و روز دوشنبه نیمه شمالی و مناطق شرقی و تا حدودی مناطق مرکزی در برمی گیرد.

وی با اشاره به وضعیت جوی استان‌های همجواری گفت: در محور‌های مواصلاتی چهارمحال و بختیازی، گهگلویه و بویر احمد و شمال استان فارس شرایط بارش‌ها رگباری و احتمال اختلال تردد در این محور‌ها دور از انتظار نیست.
وی گفت: احتمال لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه آلودگی و کاهش دید، اختلال در راه‌های روستایی بواسطه رگباربرف وجود دارد.

به شهروندان توصیه شده است احتیاط لازم را در گذر از حاشیه رودخانه‌ها و فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی و امدادی آمادگی لازم را برای پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و در نواحی سردسیر برای برف روبی توسط دستگاه‌های مربوطه آمادگی لازم را داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی