8:39 1402/07/05

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مفتاح/ سردار حمیدرضا علینقیان پور، فرماندهی انتظامی استان اصفهان در نشت خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت  سواد رسانه ای و افزایش آموزش و بالابردن سواد رسانه ای  مردم  گفت: با افزایش جرایم سایبری و کلاهبرداری  اینترنتی روی پلیس فتا تمرکز داشته ایم و سعی کرده ایم چند قدم جلوتر از مجرمان باشیم. 

او در ادامه افزود: ظرف یک ماه گذشته صدها سایت مجرم شناسایی و  تحویل مراجع قضایی شدند که  این پرونده ها از میان هزاران پرونده تخلف استخراج شده اند. 

سردار علینقیان پور با تاکید بر اقدامات آموزشی تاکید کرد وادامه داد: در هیمن راستا  آموزش تخصصی واحدهای صنفی و آموزش همگانی و تولید محتوای رسانه ای توسط پلیس فتا برای عموم جامعه در دستور کار قرار گرفته تا شاهد کاهش تخلفات اینترنتی باشیم. البته در کنار آموزش ها پلیس فتا در جهت پاسخگویی و مشاوره به مردم در خصوص فضای سایبر اقدامات موثری انجام داده است.  

او در ادامه به سراغ سرقت و اقدامات موثر پلیس در راستای برخورد با سارقان و مالخرها رفت وادامه داد: در انهدام باندهای مافیایی سرقت توفیقات خوبی کسب کردیم. امار کشفیات امسال افزایش داشته و در وقوع سرقت با کاهش آمار مواجه هستیم.  

او تاکید کرد: پلیس تلاش می کند به سمتی برود  تا با ناامن شدن فضا برای سرقت با کاهش سرقت به صورت محسوس مواجه شویم.

فرماندهی انتظامی استان در ادامه پلیس راه را رکن  اصلی جاده ها معرفی کرد و تاکید کرد که پلیس راه نقش مهمی در راه ها برای تامین امنیت رانندگان ایفا می کند. او همچنین به ارائه طرح های ملی در پلیس راه اصفهان اشاره کرد که از پلیس های خط دهنده به پلیس راه های کشور هستند و طرح های آنها به عنوان طرح های نمونه به کشور معرفی و اجرا می شوند.

سردار علینقیان پور از اجرای برنامه های مختلفی در هفته فراجا خبر داد که در حوزه های مختلف موفقیت ها و تلاش های پلیس در جهت کاهش جرایم و مبارزه با مجرمان را به تصویر می کشد.

او یکی از دغدغه هایش را مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد وگفت: در دیدارهای مردمی یکی از مهمترین مشکلات مردم مواد مخدر اعلام شده است. ما م تلاش می کنیم تا برای کاهش و نایاب شدن این مواد به شدت تلاش کنیم  و امسال برخورد با خرده فروشان بیش از 5 برابر شده است.

سردارعلینقیان پور برخورد با باندهای بزرگ را یکی از اهداف مبارزه با مواد مخدر بیان داشت و گفت:برخورد با باندهای بزرگ به صورت جدی ادامه دارد و در همین یک ماه گذشته  2 تن و نیم کشف مواد مخدر داشته ایم.  ده باند بزرگ مافیایی و 2400 قاچاقچی دستگیر شدند و صدها معتاد متجاهر به کمپ ها تحویل شداند. پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای آشنایی مردم با مواد مخدر و انواع آن 75 هزار نفر را آموزش داده است.

صدور 73 هزار جلد گذرنامه زیارتی در اربعین

او در ادامه با تشکر از تلاش های پلیس اطلاعات و امنیت در اربعین امسال و کمک برای صدور گذرنامه زیارتی برای زائران اربعین گفت: امسال با تلاش همکاران 73 هزار جلد گذرنامه زیارتی صادر شد و پلیس اطلاعات و امنیت در خصوص صدورگذرنامه در ایام اربعین تلاش های بسیار خوبی انجام دادند وشرایط مناسبی برای شهروندان رقم زدند.

او ادامه داد: از ابتدای سال 39 هزار جلد تمدید گذرنامه و 49 هزار و 300 گذرنامه بین المللی صادر شده است.

 

فرماندهی انتظامی استان با توجه به اهمیت موضوعات اقتصادی افزایش چشمگیر مصادیق اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی را یکی از اهداف پلیس اقتصادی بیان داشت و افزود: در این حوزه  125 درصد افزایش کشف داشته ایم و  ارزش ریالی پرونده های اقتصادی  56 درصد افزایش نشان  را می دهد.

یکی از طرح هایی که فرماندهی انتظامی استان به طورت ابتکاری انجام داده است طرح محله محوری بود. بنا به گفته علینقیان پور این طرح ابتکاری اصفهان که کشوری شد به این صورت است که اصفهان به محلات مختلف تقسیم شده است و با توجه به  مقتضیات و مشخصات محله ها در اصفهان برای کاهش جرم و مان سازی محله ها نسخه های مختلف پیچیده شده است.

فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: در این از نظر  اساتید دانشگاه و کارشناسان استفاده کردیم. برای محلات با توجه به ویژگی آنها  شناسنامه تهیه کردیم و ضعیت فرهنکی، اقتصادی واجتماعی، تعداد اراذل و اوباش و مجرمان را ثبت کردیم واطلاعات کامل محلات استخراج شده است.

بنا به گفته او در این طرح مسئول کلانتری هر محله را موظف است هر دو ماه یکبار سراغ مجرمان محله را بگیرد و وضعیت آنها در محله را رصد و اوضاع آنها و اقداماتشان را زیر نظر داشت باشد و نسبت ب تخلفات گذشته هشدار دهد.

او همچنین از به کارگیری نیروهای بسیج و تلفیق این نیروها با ماموران کلانتری خبر داد و افزود: بهترین ها در پاسگاه ها و بسیج در گشت رضویون در محلات اوضاع محلات را رصد می کنند و بسیجیان که دوره ظابط قضایی را گذرانده و آموزش دیده اند به کمک کلانتری برای برقرای امنیت می روند.

مطالب پیشنهادی