11:37 1403/02/30

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، به مناسبت روز جهانی شیر در خرداد ماه و برگزاری پنجمین بزرگداشت روز جهانی شیر در اصفهان نشست خبری با حضور فعالان حوزه تولید شیر و مسئولان سلامت و بهداشت این حوزه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

رضا زاهدی دبیر اجرایی پنجمین بزرگداشت روز جهانی شیر با اشاره به اینکه موضوع مصرف شیر مورد غفلت قرار گرفته است گفت: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در کشورها، مصرف شیر ولبنیات است. امسال تلاش می کنیم برای فرهنگ سازی بهتر و ترغیب مردم به مصرف شیر رویداد جدی را داشته باشیم.

محمد جعفر فوده عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی دلیل حضور اتاق بارزگانی در این بزرگداشت را اهمیت شیر در کاهش بیماری‌ها عنوان کرد. او گفت اتاق بازرگانی تصمیم گرفته در کنار اهل فن باشد و در روز جهانی شیر نه تنها به شیر که به تخم مرغ و پروئتین های مهم در  آن اشاره داشته باشد. بنا به گفته فوده اتاق بارزگانی برای جمع کردن متخصصان دور یک میز وارد میدان شده است تا تغییر در نگرش مردم نسبت به مصرف شیر را ایجاد کند.

تولید سالم ترین شیر در استان اصفهان

حسین ایراندوست معاون بهبود تولیدات فراورده های دامی جهاد کشاورزی در این نشست تولید شیر در استان اصفهان را یک میلیون و 800 تن در سال عنوان کرد که 15 درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

او تلاش جهاد کشاورزی و صنعت دامداری در استان اصفهان را منجر به افزایش تولید کمی کیفی شیر استان دانست و گفت: سالمترین شیر در استان اصفهان تولید می شود که به سایر استان ها صادر می شود.

سید رضا موسوی مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان هم در این نشست، دامپزشکی استان اصفهان را در صنعت دام و طویر پیشرو عنوان کرد و ادامه داد: ما صیانت از سرمایه کشور را در صنعت دام انجام می دهیم. در سال گذشته در دامداری ها از بروز بسیاری ازبیماری‌های دام جلوگیری شد. در 15 استان کشور از شیر با کیفیت استان اصفهان استفاده می کنند.

او از صادرات بیش از 2 هزار تن لبنیات استان به ارزش 4 میلیون و 189 هزار دلار به خارج از کشور خبر داد.

دکتر علی پارسا معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان  با اشاره به اینکه 75 سهم درصد سلامت دست خود مردم است گفت: یکی از وظایف ما نظارت بر بهداشت محیط است و با 300 نیروی بازرسی حداقل 45 روز یکبار از واحدهای لبنی بازدید داریم. در سال 1402 از این مراکز 60 نمونه برداری داشتیم و 28 مورد عدم انطباق پیدا کردیم که بیشتر مربوط به حمل و نقل غیر بهداشتی و عدم صحت نگهداری است و3 مورد اشکال در خط تولید کارخانجات بوده است.

او در ادامه از حضور کارشناسان و مشاوران در مراکز بهداشت برای ترویج تغذیه سالم به مردم گفت: 130 کارشناس رژیم غذایی سبک زندگی سالم  و ترویج مصرف شیر ولبنیات را برای مردم ترویج خواهند کرد.

بیش از دو هزار مراقب سلامت وظیفه ارائه خدمات تغذیه ای را بر عهده دارند. سفیران سلامت هم که از بین دانش آموزان انتخاب شدند آموزش های لازم را برای ترویج سبک زندگی سالم دیده اند و 12 هزار داوطلب سلامت داریم.

کاهش مصرف لبنیات در کشور

پارسا مصرف لبنیات در کشور را 164 گرم در روز بیان کرد که طبق استاندارد باید 250 گرم روزانه باشد. مصرف لنیات در کشور دردوسال گذشته به نصف رسیده است. و تلاش می کنیم در جهت فرهنگ سازی وافزایش مصرف لبنیات گام برداریم.

حسن نیلی رئیس دبیرخانه ایستگاه سلامت شیر در این نشست با ابراز نگرانی از روند نگران کننده رشد بیماری در کشور گفت: استان اصفهان قطب تولید شیر کشور است . کارنمادینی در جهت مطالبه گری در همه ادارات با عنوان ساعت سلامت برای مصرف شیر باید راه بیفتد تا شاهد افزایش مصرف سرانه شیرو کاهش بیماری های غیر واگیردار باشیم.

او با اشاره به اینکه افزایش سرانه مصرف شیر یکی از اهداف برنامه چهارم توسعه بوده است گفت: در حال حاضر برنامه هفتم توسعه در حال اجرا است، اما هنوز هدف برنامه چهارم محقق نشده است.

نیلی اثر مصرف شیر در کاهش بیماری‌ها به ویژه کبد چرب را یکی از اهداف دبیرخانه ایستگاه سلامت شیر بیان داشت. او بر تلاش این دبیرخانه برای بالابردن مصرف شیر در اقشار مختلف تاکید کرد.

فرهنگ مصرف شیر تغییر پیدا کرده است

رساندن شیر به مردم وبالابردن مصرف شیر در میان اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان  یکی از  اهداف پنجمین بزرگداشت روز جهانی شیر است. مسئولان حاضر در جلسه در پاسخ به سوال خرنگار مفتاح مبنی بر اینکه در این بزرگداشت به دنبال راه حل برای حل حلقه مفقوده چرخه توزیع شیر هستند یا خیر ؟ به وجود چالش های زیادر در قطب تولید شیر کشور اشاره شد. پارسا در خصوص تامین شیر مدارس با اشاره به اینکه با مشکل مواجه هستیم گفت: با وجود اینکه اصفهان قطب تولید است اما چرخه تویع درست نیست و استفاده شیر برای دانش اموزان باید مستمر انجام شود اما اینطور نیست.

نیلی اما فرهنگ غلط و بی توجهی خانواده‌ها را نسبت به مصرف شیر دلیل کاهش مصرف دانست و گفت: قیمت شیر در کنارسایر نوشیدنی ها و فست فودها قابل مقایسه نیست، اما در سبد خرید خانواده شیر جایگاه مناسبی ندارد.

مدیل کل دامپزشکی نیز دراین خصوص به خبرنگار مفتاح گفت: حلقه مفقوده از تولید به مصرف است. بحث پایه ما این است که باید مداخلات در مصرف صورت بگیرد. باید فرهنگ سازی در حوزه مصرف لبنیات شکل بگیرد . بسیاری از مشکلات فرهنگی است به طوری که در قشر مرفه هم شاهد کاهش مصرف شیر هستیم.

 

او ادامه داد: برخی اظهار نظرهای غیر کارشناسی در خصوص مصرف شیر در فضای مجازی باعث مشکلات مختلفی می شود و مصرف شیر را دچار مشکل می کند. ما باید به سمت ترویج سبک زندگی سالم حرکت کنیم.

معاون فنی مرکز بهداشت استان  نیز با تاکید بر اینکه باید مصرف شیر را در مدارس و مهدکودک ها ترویج بدهیم گفت: مادران نقش مهمی در اصلاح سبک زندگی و تغذیه سالم در کودکان خوهند داشت.

حمید مهدوی، دبیر اطلاع رسانی روز جهانی شیر نیز در پایان نشت تاکید کرد، برای الگوی اصلاح تغذیه و افزایش سرانه مصرف شیر، ۱۱ خردادماه در گذر چهارباغ جشن ملی روز جهانی شیر برگزار می‌شود.

 در پایان این نشست از پوستر این بزرگداشت در اتاق بازرگانی اصفهان رونمایی شد. در این پوستر مصرف شیر، نماد صنعت دامداری و زاینده رود گنجانده و بر تاثیر مصرف شیر بر سلامت مردم تاکید شده است.

 

مطالب پیشنهادی