12:47 1403/03/22
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، درساعت ۱۲ و ۵۲ دقیقه ظهر روز دوشنبه 21 خرداد ماه  حادثه انفجار توأم با حریق منزل مسکونی واقع در ملک شهر اصفهان، خیابان آزادگان به سازمان آتش‌نشانی  (سامانه 125) اعلام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در خصوص این حادثه گفت: به محض اطلاع از وقوع حادثه بلافاصله اتش نشانان از ایستگاه شماره ۲۶ به محل حادثه اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه  همسایه‌ها اعلام کرده بودند فردی در خانه محبوس شده است، ایستگاه شماره ۱۸ نیز اعزام شد، افزود:  تیم اول اقدام به اطفای حریق کردند تا حریق به طبقه بالا و منازل کناری سرایت نکند و تیم دوم برای نجات فرد محبوس شده اقدام نمودند.

محمد شریعتی در ادامه بیان داشت: با توجه به وقوع انفجار، شعله ابتدایی باعث سوختن منزل شده بود. با بررسیهای انجام شده داخل یکی از اتاق‌ها، با توجه به اینکه  حریق چندان به اتاق آسیب وارد نکرده بود و سوختگی زیاد نبود،  فرد محبوس شده که یک خانم حدوداً ۱۷ ساله بود، هم دچار سوختگی شدید نشده بود، اما  متاسفانه فوت کرده بود.

شریعتی با اشاره به اینکه کارشناسان سازمان در براورد اولیه با توجه به شدت انفجار  متوجه شدند حجم بسیاری از گاز در منزل تجمع کرده بود، اضافه کرد: به همین دلیل  و با یک جرقه انفجار صورت گرفته بود. همچنین دو عدد کپسول ۱۱ کیلویی گاز مایع و یک عدد کپسول پیک‌نیک نیز در منزل بود و هنوز مشخص نیست انفجار ناشی از تجمع گاز شهری یا کپسول مایع بوده است.

مطالب پیشنهادی