18:16 1400/06/07

به گزارش مفتاح و به نقل از  روابط عمومی راه و شهر سازی، عبدالحسین پارسایی‌راد معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: مقابله با تصرف اراضی ملی یکی از مهمترین اقدامات این اداره‌کل در راستای احقاق حقوق بیت‌المال و جلوگیری از سودجویی برخی سو استفاده‌کنندگان است لذا با قدرت در این زمینه با متخلفان برخورد می‌کنیم.

وی اظهار کرد: با تلاش‌های صوت گرفته در پنج ماه اخیر بیش از 20 هزار و 390 مترمربع از اراضی ملی استان اصفهان از دست متصرفان آزاد و به بیت‌المال بازگردانده شد که اراضی بازپسگیری شده در راستای اجرای 30 فقره رای قطعی قضایی و به جهت رفع تصرفات غیر مجاز در سطح استان انجام شده است.

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 60 مورد طرح دعوی و تشکیل پرونده‌های حقوقی نسبت به تصرفات غیر مجاز اراضی دولتی علیه اشخاص متخلف انجام شده است عنوان کرد: متراژ اراضی تصرفی مرتبط با این پرونده‌ها در مجموع 52.9 هکتار است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌های حقوقی از سوی این اداره‌کل و حمایت جدی دستگاه قضایی منتج به اخذ 259 رای به نفع دولت و بیت‌المال شد اذعان داشت: این آرا مربوط به پرونده‌های مهم و حساس اختلافی این اداره کل با متصرفان و زمین‌خوارانِ بیش از 867 هکتار از اراضی ملی در سطح استان اصفهان بوده است.

پارسایی‌راد اذعان داشت: حفاظت از انفال یک وظیفه شرعی و قانونی است و همکاری مردم در این راستا نشان دهنده حس مسئولیت پذیری و تعهد آنان به حفظ و نگهداشت اراضی ملی است لذا مردم عزیز اصفهان نیز می‌بایست در امر صیانت از این اراضی مشارکت کرده و در صورت مشاهده تخریب و تصرف آن با شماره تلفن 1656 تماس حاصل کنند.

وی عنوان کرد: عوامل یگان حفاظت اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با قاطعیت تمام، مقابل افراد سودجو و فرصت‌طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت‌المال را کوتاه می‌کنند. همچنین به صورت مستمر و شبانه روزی، تحرکات احتمالی در اراضی دولتی واقع در محدوده و حریم شهرهای استان را رصد کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع را مورد بررسی و پیگرد قضایی قرار می‌دهند.

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با هشدار به کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به احداث بنا در اراضی ملی می‌کنند، گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با هرگونه دخل و تصرف در این اراضی به صورت قاطع برخورد کرده و کوچک‌ترین اغماضی نخواهد داشت.

 

مطالب پیشنهادی