16:37 1403/04/11
 

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، تلویزیون خبرگزاری فرانسه تصاویری از کودکان مبتلا به بیماری‌های پوستی و آثار آن روی بدن آنها پخش کرد.
یک پزشک فلسطینی در این باره گفت: حشره عجیبی است، مثل عقرب است. موارد بیماری‌های پوستی بخصوص مبتلایان به گال (گری) افزایش پیدا کرده است و بیماری آبله نیز بخصوص با توجه به گرمای شدید هوا و فقدان آب سالم شیوع پیدا کرده است. این اوضاع تاثیر زیادی بخصوص روی کودکان دارد. امروز با تعدادی از همکاران داوطلب از یک خیمه آموزشی که ۱۵۰ دانش آموز در آن بود دیدن کردیم و ۱۴ مورد مبتلا به گال را شناسایی کردیم. آمار بسیار بالایی است. آنها را از بقیه جدا کردیم تا درمان مناسب را در اختیار آنها قرار دهیم. همچنین تعداد مبتلایان به هپاتیت در حال افزایش است. مهمترین عامل این بیماری‌ها فقدان آب سالم و سیستم آب و فاضلاب است.
یک معلم مدرسه نیز گفت: با توجه به فقدان دارو و نبود آب سالم و وخامت اوضاع اقتصادی و گرمای شدید هوا، بیماری‌های گوناگونی بین کودکان شیوع پیدا می‌کند. برخی از کودکانی که اینجا هستند به بیماری‌های پوستی مبتلا شده اند. امروز آنها را معاینه کردند. متاسفانه برخی از آنها بیماری‌های پوستی داشتند. 
یک شهروند فلسطینی نیز گفت: زمینی که ما روی آن می‌خوابیم ماسه‌ای است. نه آب سالم داریم و نه مواد شوینده و بهداشتی. هیچگونه موادی مثل صابون و... نداریم. 
مواد ضدعفونی کننده نداریم. اصلا امکانات درمانی نداریم.

 

آزادی رئیس بیمارستان شفا از زندان رژیم صهیونیستی
رئیس بیمارستان شفا بعد از آزادی از زندان رژیم صهیونیستی گفت: بیمارستان شفا را بهتر از قبل می‌سازیم. 
به گزارش خبرگزاری سما، دکتر محمد ابوسلمیه، رئیس بیمارستان شفا غزه، بعد از آزادی گفت: خدا شهیدان رو رحمت کنه و مجروحان رو شفا بده. اسرا واقعا در شرایط بدی به سر می‌برن. چه اسیران قدیمی و چه اسیران جدید. شرایط خورد و خوراک بدی دارن همه چیز بده. مقاومت، کشور‌های عربی و اسلامی باید یک صدا آزادی همه اسیران رو درخواست کنن. شرایطی که امروز اسیران دارن مردم فلسطین از ابتدای نکبه نداشتن. ا اسیران قدیمی کسانی هستن که بیش از ۲۳ سال در اسارت بودن و امروز با ما آزاد شدن و برخی اسیران هم یکسال کامل در اسارت بودن. باید قاطعانه در این خصوص تصمیم گیری بشه، چون اسیران، امانت مردم فلسطین هستن.

دکتر، ابوسلمیه در پاسخ این سئوال که چرا کادر‌های پزشکی بازداشت میشن؟ گفت: این سوال چیزی رو حل نمیکنه. پزشکانی هستن که شهید شدن و پزشکانی هستن که از اسارت آزاد شدن. کسانی هستن که به خاطر نبود دارو شهید شدن. این دشمن جنایتکار، جنایتکار بودن خودش رو حتی در تعامل با اسیران و شکنجه اون‌ها و حتی در برخورد با کادر‌های پزشکی ثابت کرد. صد‌ها نفر از کادر درمان، از دکتر‌ها و پرستارها، هدف قرار گرفتن و برخی از اون‌ها در زندان‌های رژیم صهیونیستی شکنجه میشن. رژیم اشغالگر همه رو می‌کشه، روزنامه نگارا، دکترا، بچه‌ها ... در نوار غزه همه هدف قرار میگیرن، اما به امید خدا نوار غزه رو از نو می‌سازیم و بیمارستان شفا رو هم بهار از قبل می‌سازیم.

 


اظهارات زن سالمند فلسطینی که هدف حمله سگ نیروهای اسرائیلی قرار گرفت

به گزارش بخش تصویری تی آر تی ورلد، دولت الطنانی، زن مسن فلسطینی است که در جریان یورش به خانه اش در اردوگاه آوارگان جبالیا غزه هدف حمله یک سگ نظامیان اسرائیلی قرار گرفت. 
رسانه ها تصاویر لو رفته از دوربین نصب شده توسط رژیم صهیونیستی بر یک قلاده سگ موادیاب را منتشر کرده است که لحظه حمله به این زن مسن در جبالیا را نشان می‌دهد. این زن فلسطینی به رغم تهدیدهای نظامیان صهیونیست حاضر به ترک خانه خود نشده است.
به گفته دولت عبدالله الطنانی (۶۷ ساله)، این زن مسن فلسطینی، نیروهای اشغالگر سگ را هنگام خواب بر روی او رها کردند و در حالی که او خواب بود سگ او را در تختش گاز گرفت و سپس او را به بیرون کشید.
حمله این سگ که بدن پیرزن را به‌شدت گاز گرفت، باعث خونریزی شدید و شکستگی بدن او شد.
دولت الطنانی زن فلسطینی گفت: من نماز عشا را خوانده بودم، سپس در رختخوابم خوابیدم که ناگهان حس کردم سگی مرا گاز می گیرد و دارد می کشد.
بعد سگ مرا با دندان خود کشید و و دندان هایش را در بازوی من فرو کرد.
سگ مرا به بیرون اتاق کشید. من آنقدر فریاد زدم که بعد سگ مرا رها کرد.
سربازان اسرائیلی بسیار بزدل هستند که سگ را به جان من انداخته اند.
 
 

پیام کودکان غزه در شمال غزه
کانال تلگرامی الرساله در شمال غزه تصاویری از کودکان در شمال غزه منتشر کرد که پیام‌هایی را برای جهانیان دارند.
آنها کاغذ‌هایی در دست دارند که روی آن نوشته شده است: شمال غزه گرسنه است/ ما را از گرسنگی نجات دهید/
من هم حق دارم مثل کودکان جهان زندگی کنم/ حق دارم آموزش ببینم
حق دارم در امنیت زندگی کنم/ حق دارم با آزادی زندگی گنم

 

اوضاع وخیم کمبود مواد غذایی در غزه
شرایط در غزه و استان‌های شمالی که به دلیل گسترش سریع قحطی در نتیجه محاصره در حال بدتر شدن است.
صف‌های شهروندانی که برای تهیه یک قرص نان برای سیر کردن فرزندانشان رقابت می‌کنند، در مناطق شمال نوار غزه، جایی که کودکان از گرسنگی و سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهند، به یک منظره رایج تبدیل شده است.
با نزدیک شدن به دهمین ماه تجاوز به نوار غزه، تاخیر طولانی در توزیع کمک به آوارگان باعث افزایش سوء تغذیه و خطر گسترش قحطی در شمال نوار غزه شده است.

مطالب پیشنهادی