9:47 1401/12/25

به گزارش  مفتاح وبه نقل از روابط عمومي دادگستري کل استان اصفهان: حجت الاسلام و المسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان در حاشیه جلسه ستاد دیه استان ضمن اعلام این خبر افزود: در یازده ماهه سال جاری با تلاش ستاد دیه 741 نفر از زندانیان مالی و جرایم غیرعمد با مجموع بدهی چهارصد و سی و سه میلیارد و دویست و نود میلیون تومان از زندان های استان اصفهان آزاد شدند که این مبلغ شامل گذشت شکات، پذیرش اعسار زندانیان، نقدینگی محکومان، کمک های خیرین و تسهیلات ستاد دیه و تسهیلات بانکی بوده است.

رییس کل دادگستری استان افزود: این تعداد آزادی حدود 11 درصد از آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد کشور را شامل شده که استان اصفهان را در رتبه اول آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد قرار داده است.

 حجت الاسلام و المسلمین جعفری خاطرنشان ساخت: با آزادی 741 نفر شاهد رشد 15 درصدی در آزادی زندانیان مالی و جرایم غیرعمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان هستیم.

رییس دستگاه قضایی استان در پایان ضمن تشکر از مردم نیکوکار و نوع­دوست استان که همواره در امور خیر و دستگیری از نیازمندان بویژه مددجویان زندان پیشتاز بوده اند، از شکات و خواهان­های پرونده های مربوطه که طلب خود را بخشیدند به­صورت ویژه تقدیر نمود و اظهار داشت: از این 741 نفر، 711 زندانی، مرد و 30 زندانی زن بوده ­اند.

مطالب پیشنهادی