14:31 1402/08/14
 به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  خبرگزاری صداوسیما، در این همایش حماسی به مناسبت روز دانش آموز که شعار امسال آن نظم نوین جهانی با نسل آرمانی است، شرکت کنندگان با حضور دانش آموزان و همچنین گروه های مختلف مردم بصیر و ولایت مدار اصفهان از خیابان های میدان امام حسین(ع) و چهارراه شکرشکن به سمت میعادگاه عاشقان ولایت حرکت کردند.

مردم حماسی و انقلابی ضمن محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تنفر خود را از استکبارجهانی و دشمنان امت اسلام و اسرائیل غاصب نشان دادندو برگ زرین دیگری بر کتاب پر افتخار حماسه آفرینی انقلاب افزودند.

 

همچنین راهپیمایان بامشت های گره کرده و شعارهای استکبارستیزی انزجار خود از جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی را ابراز و با مردم مظلوم غزه اعلام همبستگی کردند. در این مراسم با اجرای ۳۰ هزار نفری دانش‌آموزان اثر جدید سرود طوفان الاقصی با حضور خواننده محبوب مردمی غلامرضا صنعتگر رونمایی شد.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان گفت‌:  شرکت کنندگان در عمل به رهنمودهای امام راحل ( ره)و رهبر معظم انقلاب با حضور خود درصحنه به دشمنان ثابت می کنند که پشتیبان نظام و ولایت هستندو به عزت و بالندگی انقلاب و اقتدار  مملکت خود بیش‌ازپیش اهمیت می‌دهند.

 

علیرضا ناجی  افزود: اجرای سرود، حرکات رزمی و نمایشی ، برگزاری نمایشگاه فرهنگی و پلاکارد نویسی از جمله برنامه های این روز حماسی است. هشتگ (آبان نصف_جهان) هم به مناسبت ابن روز حماسی ایجاد شده وقرار است سال‌های آینده هم ادامه داشته باشد. سخنران همایش روز ۱۳ آبان، امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

دانش آموزان قسمت مهمی از ۱۳ آبان هستند به خاطر آن وقایعی که در سال ۵۷ در رژیم ستم‌شاهی انفاق افتاد.

این روز ملی یادآور سه رخداد بزرگ تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ است که در تقویم رسمی ایران به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است .

قطعنامه پایانی مراسم راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۱۳ آبان بر این نکته تصریح کرد که کشور‌های اسلامی و دولت‌های مستقل نسبت به قطع روابط سیاسی، همکاری‌های اقتصادی و صادرات نفت و گاز به وظیفه انسانی خود عمل کنند.

مطالب پیشنهادی