7:26 1400/06/21
 

رافائل گروسی وارد تهران شدبه گزارش مفتاح و به نقل از سرویس بین الملل­ ­خبرگزاری صدا و سیما، «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی دیشب (شنبه) به منظور گفتگو با «محمد اسلامی» رئیس جدید سازمان انرژی اتمی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد.

وی در بدو ورود مورد استقبال «بهروز کمالوندی» معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.

«کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز شنبه از سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران خبر داده بود.

نماینده دائم کشورمان افزود: گروسی در این سفر با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفتگو خواهد کرد و دو طرف، همچنین بیانیه مشترکی را نیز صادر خواهند کرد.

 
 

در همین خصوص نیز سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفتگو در خصوص موضوعات همکاری‌های ایران و آژانس، برای سفری یک روزه وارد تهران خواهد شد و این دیدار پیش از ظهر امروز (یکشنبه) انجام می‌شود و هیأت آژانس بعد از ظهر یکشنبه به وین مراجعت خواهد کرد.

این نخستین سفر گروسی به تهران در دولت سیزدهم و اولین دیدار وی با محمد اسلامی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی است. این سفر در آستانه نشست شورای حکام آژانس انجام می‌شود.

مطالب پیشنهادی