16:50 1401/11/08

به گزارش مفتاح وبه نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز هشتم بهمن ماه استاندار اصفهان به همراه جمعی از مدیران استان در کلیسای وانک حضور یافت و با اسقف اعظم ارامنه در اصفهان و جنوب ایران و اعضای شورای خلیفه گری ارامنه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ضمن تبریک سال نو میلادی و میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) گفت: هر چند با تأخیر اما سال نو میلادی را خدمت اعضای شورای خلیفه گری و هموطنان ارامنه تبریک عرض می کنم، امیدوارم در سال جدید خیر و نیکی برای شما رقم بخورد.
وی ادامه داد: همزیستی برادرانه، اخلاق گرایانه و مسالمت آمیزی میان ادیان توحیدی در ایران بر هیچ کس پوشیده نیست و شاهد تجلی این امر در استان اصفهان هستیم، بالاخص این تجلی در ارتباط میان مسلمان و ارامنه عمیق تر است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه این ارتباط دارای عمق تاریخی است، عنوان کرد: تلاش کرده ایم به نحوی رفتار کنیم که این رابطهٔ برادرانه روز به روز مستحکم تر شود. البته در بیرون از مرزهای ایران اسلامی از این ارتباط دوستانه ترسیم دیگری می شود.


دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: رسانه هایی که غالباً ذیل نظام سلطه مدیریت می شوند سعی می کنند کشور ما را بسیار آشفته، عقب افتاده، خشن، نامناسب برای زندگی و به دور از روابط اخلاقی و برادرانه نشان دهند. لیکن هر فردی که ایران را از نزدیک مشاهده می کند و بعضاً فرصت می یابد به برخی از زوایای فرهنگی زندگی در ایران توجه کند متوجه تفاوت ها می شود.
وی اظهار کرد: هر چند که بمب باران رسانه ای اجازه نمی دهد که این فضا به درستی منعکس شود اما تلاش کرده ایم علیرغم همه فضاسازی ها گوهری که در دستمان وجود دارد را حفظ کنیم.
استاندار اصفهان خطاب به اسقف اعظم ارامنه اصفهان گفت: از شما تشکر می کنم که در بزنگاه هایی که دشمن تلاش می کند نظم، صلح، آرامش و امنیت کشور و مردم را برهم بزند با تدبیر، نگاه، شناخت و موضع گیری های هوشمندانه مراقبت می کنید تا امنیت در کشور حاکم باشد.


*فتنه انگیزان و توهین کنندگان به ادیان توحیدی را مسیحی به حساب نمی آوریم*
سیپان کاشچیان اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این گفتگو خطاب به استاندار اصفهان و هیئت همراه، گفت: حضور شما در این صبح زمستانی باعث مسرّت و برکت است. امسال اگرچه دیدار ما با برداران مسلمانان مان به تاخیر افتاد اما در روزهای گذشته انتظار دیدار دوباره شما را می کشیدیم و اکنون از دیدار وگفتگو با شما بسیار خوشحال هستیم.
وی ادامه داد: تشکر می کنیم که علیرغم فشردگی کار و مسئولیت های فراوان در جمع ما حضور یافتید تا بر عمق برادری مان تحقق ببخشید.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به عمق همزیستی، برادری و همسایه گی میان ادیان توحیدی در اصفهان، گفت: در سالی که گذشت توانستیم بسیار مسالمت آمیز، دوستانه و برادرانه روابط گذشته را تعمیق ببخشیم و در راه اعتلای کشورمان تلاش کنیم.
وی افزود: شاهد این هستیم که با وجود زندگی اقوام مختلف در اصفهان، این زیست دائماً رو به پیشرفت و نزدیکی است. همه دوشادوش یکدیگر بعنوان ملت ایران زندگی می کنند و عمق این روابط در حال پیشرفت است.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان خاطرنشان کرد: با وجود تمام واقعیت های اجتماعی که در استان وکشور وجود دارد بسیاری از افراد نمی خواهند این نزدیکی و دوستی را ببینند، از این رو واقعیت ها را تحریف کنند و با خصومت سعی در فتنه انگیزی دارند.
وی اظهار کرد: متأسفانه در روزهای گذشته شاهد بودیم کشورهای دیگر سعی دارند دوستی را میان ملت ایران بر هم بزنند که به لطف خداوند تاکنون موفق نشده اند نقشه های شوم خود را اجرایی کنند.
اسقف اعظم ارامنه تصریح کرد: افرادی که به اسم مسیحیت و فرهنگ اروپایی در ایران فتنه انگیزی می کنند را مسیحی به حساب نمی آورم چون کسی که به خدای متعال اعتقاد داشته باشد نمی تواند توهین به مقدسات ادیان توحیدی را بپذیرد.
وی اضافه کرد: متأسفم که یک شخصیت ضد دین اعمالی را در اروپا انجام و تمامی تمرکز رسانه های جهانی را به خود معطوف می کند در حالی که ما در جمهوری اسلامی هر روز به صورت دوستانه و برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنیم؛ آنها این موضوع مهم را از چشم مردم دنیا پنهان می کنند.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران عنوان کرد: تشکر می کنم از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران که دوستانه و برادرانه با جامعه مسیحیت بالاخص ارامنه همکاری صمیمانه و خالصانه ای دارد و از صمیم قلب از شما سپاسگزارم.
وی در پایان خطاب به استاندار اصفهان گفت: امیدوارم خداوند به شما سلامتی و قوت دهد. همیشه مد نظر دعاهای من هستید. امید است خداوند قدرت و قوت بیشتری برای خدمت به مردم شریف اصفهان به شما اعطا کند. باعث افتخار است که استاندار و مسئولین فعلی اصفهان بیش از گذشته گوش شنوایی برای سخنان ما دارند.

مطالب پیشنهادی