14:06 1402/09/07

دبیرششمین جشنواره ملی رسانه ای معلولان: در صورت حمایت ، جشنواره هفتم بین المللی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، ششمین جشنواره معولان امسال هم با تلاش جمعی از جامعه معلولان برگزار و با استقبال خوبی هم روبرو شد. برپایی جشنواره یکی از سخت ترین کارهای فرهنگی در کشور ماست. این سختی وقتی مضاعف می شود که جامعه ای که سختی محدودیت جسمی را دارند، باید تلاش کنند تا آن را با تمام بدقولی ها و ناهماهنگی ها برگزار کنند. اما همت بالای این جوانان توانمند به ظاهر معلول، دستاورد فرهنگی دیگری را در شهراصفهان رقم زد.

تقدیر از تلاش داوران و عوامل اجرایی ششمین جشنواره ملی رسانه ای معلولان در آیینی که در سال اجتماعات هتل سپاهان برگزار شد ، قدمی کوچک برای دلگرمی به برگزارکنندگان جشنواره های بعدی خواهد بود.

در این آیین منصور گلناری دبیر جشنواره که سالها برگزاری جشنواره های مختلف را در کارنامه کاری خودش دارد،  نقاط ضعف و قوت این جشنواره را بیان کرد  و گفت : در این دوره گرچه نقاط قوت بسیاری داشتیم و درصد رضایت شرکت کنندگان نسبت به سالهای قبل بیشتر بود، اما اینها باعث نمیشود که نقاط ضعف خود رانادیده بگیریم.

گلناری  مهمترین چالش برگزاری جشنواره معلولان را  تامین بودجه مطمئن و زیرساختهای لازم برای پایداری این جشنواره دانست و تاکید کرد: در صورت حمایتهای لازم میتوانیم جشنواره هفتم را بصورت بین المللی برگزار کنیم.

بنا به گفته دبیر  جشنواره ملی  معلولان از ۲۷ استان کشور شرکت کننده داشت است و  ۶۸۱ اثر از ۲۲۰ شرکت کننده که ۱۱۷ نفر آنها دارای معلولیت بودند، دریافت شده است.

منصور گلناری با اشاره به این که این جشنواره ملی در بخش های طنز مکتوب، تیتر، اینفوگرافی، داستان کوتاه، دلنوشته، عکس، فن بیان، کلیپ، کاریکاتور، گزارش مکتوب، مصاحبه مکتوب، مقاله و یادداشت و گزارش صوتی و تصویری برگزار شد افزود: پس از داوری آثار، ۵۸ اثر برگزیده شد و برگزیدگان آن از استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، گلستان، کرمان، خوزستان، کردستان، یزد، قزوین، مازندران و مرکزی بودند که از آنها تقدیر به عمل آمد.

در این آین در یک جمع صمیمصی از تلاش داوران وبرگزار کنندگان تجلیل شد.

در این دوره از جشنواره فرزان معظم (عکس)-  امین شاه سیاه (کاریکاتور) - محسن حسن‌زاده (کلیپ) -  محمدرضا محرابی (داستان کوتاه) -  صادق هادی (تیتر) -  سید حسین ناظر (گزارش صوتی و تصویری) -  سید مهدی رضوی (اینفو گرافیک) - منصور گلناری( طنز) و  دکتر فاطمه رئوفی منش (مصاحبه )- دکتر معصومه رشیدی (مقاله و یادداشت) -  دکتر مهرناز آزاد (دلنوشته) -  زهره سادات طالقانی (گزارش مکتوب) و فریبای قربانی (فن بیان)  با مسئولیت بهمن توکلی فرد داوری این آثار رسیده به ششمین جشنواره معلولان را بر عهده داشتند.

در این دوره  ۵۸ اثر در ۱۳ بخش برگزیده شدند.

مطالب پیشنهادی