12:16 1400/06/14
 
 

به گزارش مفتاح وبه نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ارتباط اینترنتی با خبر ساعت بیست شبکه اصفهان گفت : وضعیت خاص کم بارشی، افزایش دما، وزش باد و خیزش گرد و غبار از علت‌های اصلی کاهش کیفیت هوای اصفهان است.


منصور شیشه فروش با بیان اینکه سه هزار و ۲۰۰ هکتار بیابان و هزار و ۹۰ کانون فرسایش بادی در استان اصفهان وجود دارد افزود: کشت نشدن زمین‌ها بدلیل خشکسالی زاینده رود و وزش باد موجب شرایط ناشی از آلودگی در اصفهان شده است.


وی کاشت نهال در ۳۰۷ هکتار زمین در چند سال گذشته و کاشت هزار نهال در دو هزار و ۵۰۰ هکتار زمین در سال گذشته را راهکاری برای جلوگیری از آلودگی هوا دانست و گفت: امسال ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای نهال کاری، نوارکاری، بادشکن زنده و مالچ پاشی در نظر گرفته شده است.


شیشه فروش: احیای رودخانه زاینده رود و تامین آب تالاب گاوخونی به همت وزارت نیرو را از دیگر راهکار‌های جدی کاهش آلودگی هوای اصفهان عنوان کرد و افزود:طرح‌های بیابان زدایی کویر‌های همجوار استان مثل کویراستان‌های یزد، سمنان، قم و خراسان جنوبی می‌تواند از خیزش گرد و غبار به استان جلوگیری کند.

مطالب پیشنهادی