15:01 1403/01/31

رييس كل دادگستري استان اصفهان خبر داد:  حمايت دستگاه قضايی از اجرای طرح عفاف و حجاب در استان

 
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، در اولين نشست شورای مديران قضايی دادگستري استان در سال جاری، كه با حضور روسا و دادستان‌هاي حوزه‌هاي قضايي، معاونان ستادي رئيس كل و دادستان عمومي و انقلاب مركز استان برگزار شد حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين اسداله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان هدف از برگزاري اين نشست را ايجاد هماهنگي و انسجام مديران قضايي استان در راستاي  اجراي سند تحول قضايي عنوان كرد.

وي افزود: يكي از موضوعاتي كه در اين نشست مطرح شد حمايت دستگاه قضايي استان از اجراي طرح عفاف و حجاب در تمامي حوزه‌هاي قضايي استان بود.

رئيس دستگاه قضايي استان تصريح كرد: نيروهاي فراجا و ستاد امر به معروف و نهي از منكر كه در چارچوب قانون، اقدام به اجراي طرح عفاف و حجاب مي كنند تحت حمايت دستگاه قضايي استان قرار دارند و هر گونه تعرض به آنها پيگرد قانوني و تشكيل پرونده قضايي را در پي خواهد داشت.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين جعفري در ادامه از اختصاص شعب ويژه براي رسيدگي به پرونده‌هاي حجاب و عفاف خبر داد و خاطرنشان كرد: دستگاه قضايي استان آمادگي كامل را براي رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي مربوط به این موضوع را دارد و اين پرونده‌ها در شعب ويژه  رسيدگي خواهد شد.

نماينده قوه قضاييه در استان در پايان تاكيد كرد: همه افراد جامعه موظف به رعايت شئونات اسلامي هستند و نهادها، اماكن فرهنگي و تفريحي و اصناف بايد اجراي دستورالعمل وزارت كشور مبني بر ايجاد محدوديت در ارائه خدمات به افراد متخلف در حوزه عفاف و حجاب  را در دستور كار قرار دهند و چنانچه مسئول يا مديري عمدا در اجراي دستورالعمل‌ها و قوانين در این زمينه، كوتاهي كند با او وفق مقررات برخورد خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی