17:50 1403/02/22
 

به گزارش­  پایگاه خبری مفتاح و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، «خلیل الحیه» معاون رئیس حماس در نوار غزه در سخنانی درباره کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی در مذاکرات آتش بس غزه و تبادل اسرا اعلام کرد که همه ابتکارات و پیشنهاداتی که حماس ارائه داده بود به دلیل کارشکنی‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر با شکست مواجه شد و به نتیجه نرسید.
وی تاکید کرد: ما به دنبال یک آتش بس پایدار و یک معامله واقعی برای تبادل اسرا هستیم، اما نتانیاهو می‌خواهد جنگ را برای رسیدن به اهداف و جاه‌طلبی‌های شخصی و سیاسی خود ادامه دهد.
این مسئول حماس درباره طرح‌های موهوم آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اداره نوار غزه بعد از جنگ گفت: این مردم فلسطین هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بر نوار غزه حکومت کند و ما حضور هر طرف خارجی در غزه را رد می‌کنیم.
خلیل الحیه تصریح کرد: نیرو‌های اشغالگر همچنان می‌خواهند به جنگ نسل کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه ادامه دهند و این نشان می‌دهد که هرگونه صحبت درباره مذاکرات آتش بس و تبادل اسرا زیر آتش انجام می‌شود؛ چیزی که ما هرگز آن را قبول نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: مذاکرات به دلیل تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به رفح به بن‌بست رسید و در حال حاضر هیچ مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد و هرچه که نتانیاهو می‌گوید برای جلب رضایت شهرک نشینان صهیونیست است که به شدت نتانیاهو را تحت فشار قرار داده‌اند.
معاون رئیس حماس در نوار غزه تاکید کرد: حماس هرگز نه مذاکرات را تعلیق کرده و نه از آن عقب نشینی کرده است، اما این رژیم اشغالگر بود که با پیشنهاد میانجی‌ها مخالفت کرد و می‌خواهد به بهانه مذاکرات، زمان بیشتری خریده و همچنان تجاوزات خود به غزه را ادامه دهد.
وی درباره مواضع آمریکا نیز اظهار داشت: آمریکا می‌تواند جنگ را متوقف کند، اما این کار را نمی‌کند و با تجاوزات رژیم صهیونیستی موافق و همسو است.
این مقام حماس گفت: ما تحت تاثیر هیچ گونه فشار سیاسی و نظامی قرار نمی‌گیریم و تنها به منافع مردم فلسطین فکر می‌کنیم و آنها هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بر نوار غزه حکومت کند.
در سایه تداوم کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی در مسیر رسیدن به توافق آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا جنبش حماس فلسطین شب گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوز دشمن صهیونیستی به رفح و اشغال گذرگاه آن بلافاصله بعد از موافقت حماس با پیشنهاد میانجی‌ها درباره آتش‌بس دلیلی آشکار بر فرار اشغالگران از رسیدن به توافق است.
در بیانیه حماس آمده است: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر و کابینه افراطی او از مذاکرات به‌عنوان پوششی برای حمله به رفح، اشغال گذرگاه آن و ادامه جنگ نابودی علیه مردم فلسطین استفاده می‌کنند و ما نتانیاهو و کابینه فاشیست وی را مسئول کامل مانع‌تراشی در مسیر رسیدن به توافق می‌دانیم.
جنبش حماس با اعلام اینکه "توپ اکنون در زمین اشغالگران است. "، بر پایبندی خود به مواضع ملی و شروط اصلی در راستای خواسته‌های ملت فلسطین تأکید کرد.

 
 

مطالب پیشنهادی