16:07 1403/03/19

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری در نشست اعضای شوراهای اسلامی استان که با محوریت جهاد تبیین_مشارکت عمومی در انتخابات برگزار شد، افزود: مردم تشییع بسیار با شکوهی برای شهدای خدمت و شهید جمهور انجام دادند اما نباید بین حضور برای تشییع شهدای خدمت و حضور پای صندوق‌های رای تناقض باشد، بلکه باید حضور مردم به نظام جمهوری اسلامی شکوه ببخشد.
وی تأکید کرد: مردم بستر ساز حاکمیتند و باید این حاکمیت و حکمرانی را به دست اهل آن بسپارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تأکید کرد:ما در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو ابتدا وظیفه برگزاری یک انتخابات باشکوه و سپس ترغیب مردم پای صندوق‌های رای را بر عهده داریم.
وی ادامه داد: دراین راه از هر ظرفیت و آبرو باید استفاده و از مردم دعوت شود که برای حفظ نظام جمهوری اسلامی و حفظ خون شهدای خدمت پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: مردم باید نسبت به رییس جمهور آینده یک انتخاب آگاهانه و فردی را بر این مسند برگزینند که خلق و خویی شبیه شهید جمهور و پایبند به رهبری، پاسدار خون شهدا و مدافع مردم محروم بوده و دلبسته دنیا نباشد.
وی به نقش افراد متنفذ و استفاده از ظرفیت حسینه‌ها و مساجد اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به این مطلوب باید شبانه‌روز تا زمان انتخابات تلاش کرد تا استمرار نظام انقلاب اسلامی با انتخابات باشکوه تضمین گردد.
جان‌نثاری بیان کرد: البته مسئله اصلی بر سر شخصیت شهید آیت الله رییسی نیست، بلکه مسئله بر سر ادامه راه ایشان به عنوان یک الگو است که گذشته را به فراموشی و کار را برای آیندگان این جایگاه سخت کرده است.
وی گفت: در حکومت اسلامی باید ابتدا انقلاب سلامی و سپس نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی شکل بگیرد و آنچه در دولت سیزدهم اتفاق افتاد نظام جمهوری اسلامی بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان کرد: دولت شهید آیت الله رییسی یک الگوی رییس جمهور ارائه داد و اگر ۳۳ ماه خدمت ایشان را از ابتدای انتخابات تا ریاست جمهوری را مرور کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از فضایل اخلاقی را در مناظره‌ها رعایت و در دوران خدمت نیز به مردم صادقانه خدمت کرد.
وی اضافه کرد: شهید رییسی یک مخروبه را تحویل گرفت اما حاضر نشد هیچ وقت اشکالات دولت‌های گذشته را بیان کند تا مبادا دشمنان بر ما شاد شود.
جان‌نثاری گفت: در ولایتمداری ایشان کوچکترین شائبه‌ای وجود نداشت و ایشان هرگز در مقابل رهبری قرار نگرفت و هر آنچه رهبری صلاح می‌دانست انجام می‌داد.
وی تأکید کرد: ما رییس جمهوری می‌خواهیم که دوشادوش مردم همه جا خاضع باشد اما در مقابل استکبار محکم بایستد،چنین فردی الگوی حکمرانی اسلامی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اضافه کرد: مگر می‌توان با تفکر غربگرایی نظام جمهوری اسلامی را تشکیل داد و ما باید دولت و جامعه اسلامی به دست یک رییس جمهور ولایتمدار بسپاریم.
وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یک الگوی موفق در جهان ارائه شده و اگر در آمریکا علیه صهیونیست شعاری داده می‌شود به پشتنوانه جمهوری اسلامی و الگوی اسلامی است.
جان‌نثاری حضور ۶۵ هیات خارجی در مراسم شهادت رییس جمهور را نشانه روابط دیپلماسی عزتمدندانه ایران عنوان کرد و گفت: روابط ایشان در امور بین الملل طرح‌ها و گره‌های چندین ساله را باز کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار کرد: در طول تاریخ پس از حکومت حضرت علی(ع) هیچ حکومت خدایی به عنوان الگو نداشتیم تا زمانی که پس از سالها جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت و سپس دولت شهید رجایی بر سر کار آمد.
وی خاطر نشان کرد: دولت شهید رجایی یک الگوی دولت اسلامی و مردمی بود و این راه مجدد در زمان دولت سیزدهم تکرار شد و ما اکنون وظیفه داریم در این عرصه انتخابات به هر اندازه که نفوذ و مسئولیت داریم در این راه قدم برداریم.
جان‌نثاری یادآور شد: در جمهوری اسلامی ما تلاش کردیم آن را به دولت اسلامی تبدیل کنیم و آنچه دشمنان را می‌ترساند؛ ارائه همین الگوی اسلامی است.
وی بیان کرد: در حکمرانی اجرایی (دولت) شهید رجایی پاکدستی، مردم داری و ساده زیستی حاکم بود.

مطالب پیشنهادی