15:56 1402/09/06

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد: تدوین ۵۰ طرح مطالعاتی برای ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک اصفهان

به گزارش پایگاه خبری مفتاح وبه نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد پورمیدانی با اعلام این خبر گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۲۰ پروژه مطالعاتی با شرکت‌ها و مشاوران بخش خصوصی و ۳۰ پروژه مطالعاتی توسط کارشناسان اداره مطالعات و برنامه‌ریزی انجام شده است.

او افزود: مجموعه پروژه‌های پژوهشی و مطالعاتی مستند به طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک و بر اساس اهداف و برنامه‌های شاخص این حوزه از جمله روان‌سازی‌ترافیک و ارتقای کیفیت خدمات حمل‌ونقل عمومی تدوین شده است.

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت اجرای نتایج حاصل از مطالعات شهری در برنامه‌ریزی‌های اجرایی کلان‌شهرها افزود: پروژه‌های بزرگ شهری بدون پیوست ترافیکی مشکلات متعددی در وضعیت کلان‌شهرها ایجاد می‌کند و موجب هدر رفت منابع مالی و نارضایتی شهروندان خواهد شد.

او تصریح کرد: استفاده از داده‌های گوگل و همچنین موبایل از جمله طرح‌های مطالعاتی است که توسط بخش خصوصی تدوین شده است و نتایج آن می‌تواند به برنامه‌ریزی و اقدامات مؤثر در مدیریت ترافیک، زمان‌بندی تقاطع‌ها و توزیع متوازن حمل‌ونقل همگانی منجر شود.

پورمیدانی با اشاره به اهمیت توجه به شرایط ویژه شبکه معابر شهر و ساختار شهرسازی در سطح کلان‌شهرها و توجه به کاربری اراضی مدیریت تراکم ساختمانی و پیش‌بینی زیرساخت‌های حمل‌ونقلی در بهبود عبور و مرور تصریح کرد: رویکرد مبتنی بر استفاده از مطالعات و پژوهش‌های علمی در توسعه شهرها موجب ارتقای کیفیت زیست در سطح کلان‌شهرها و بهبود جابه‌جایی‌های شهری خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی