15:52 1402/02/18

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان (عج): تحقق فریضه امر به معروف در جامعه، خیر و اصلاح جامعه را در پی خواهد داشت


به گزارش مفتاح، حجت الاسلام صادقی در همايش امر به معروف و نهی از منکر طلاب خواهر بسیجی اصفهان گفت: پیامبر اسلام می‌فرمایند جامعه ایده آل به چند گروه نیاز دارد و اگر این چند گروه هر کدام کمی و کاستی داشته باشند این جامعه به سمت مدینه فاضله و یک جامعه ایده آل حرکت نخواهد کرد .
صادقی تاکید کرد: گروه اول کسانی هستند که امنیت را در جامعه برقرار می‌کنند خداوند در قرآن به نعل اسب یک مجاهدی که برای تامين امنیت جامعه اسلامي روی زمین می‌خورد قسم می خود و این موضوع نشان از اهمیت کار تامین کنندگان امنیت برای جامعه را دارد که اگر اینها به وظیفه خود درست عمل نکنند آن جامعه روی آرامش به خود نخواهد دید به همین خاطر هر جامعه ای باید به اقتدار نیروی مسلح و امنیت آفرین افتخار کند.
صادقی با یاد آوری این که در روایات از دو نعمت سلامتی و امنیت به عنوان‌ نعمت هایی یاد می‌شود که تا از بین نرفت مردم قدر آن را نمی دانند یاد آور شد:شما دیدید که یک ویروس چه بر سر بشریت آورد و بر روی تمام شئونات زندگی از تجارت تحصیل ، اقتصاد و اشتغال و فعالیت های اجتماعی مردم تاثیر گذاشت، آن زمان بود که مردم قدر نعمت سلامتی را بیشتر می فهمیدند اگر امنیت هم در خطر بیفتد بر تمام شئونات زندگی اثر منفی می گذارد اما تا این امنیت هست کسی قدر آن را درک نخواهد کرد.


مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه اصفهان خاطر نشان کرد: گروه دیگری که نقش مهمی در تحقق جامعه ایده آل دارند معلمان و تعلیم دهندگان هستند معلمان زیر بنای پیشرفت کشور هستند و هر پیشرفتی چه به لحاظ علمی فرهنگی اجتماعی و اقتصادی در جامعه ای محقق شود بخش اعظمی از آن محصول آموزش و نگرشی است که یک معلم در ذهن متربی خود حک می کند.
وی افزود : معلمان نقش اساسی در تحقق جامعه ایده آل دارند و طبق روایات معلمان و تعلیم دهندگان به خیر و نیکی همواره مورد عنایت و لطف خداوند و ملائکه هستند.


حجت الاسلام والمسلمین صادقی گفت: گروه سوم که نقش بزرگی در تحقق جامعه ایده آل دارند تولید کنندگان هستند پیامبر اکرم (ص) به نوک انگشت پیرزنی که چرخ ریسندگی را می‌چرخاند تعبیر می کند و مراد این جمله این است اگر ملتی بخواهد پیشرفت کند همه باید در تولید نقش آفرینی کنند و حتی کوچکترین عضو از جامعه ی تولید کننده اهمیت دارد.
صادقی در پایان تاکید کرد: در روایات دیگر یکی از مواردی که در حرکت به سوی یک جامعه ایدآل بسیار تاثیر گذار است مسئله امر به معروف و نهی از منکر است، در حالی غافلان و معاندان همواره بر بی اثر بودن امر به معروف تاکید دارند که اگر این فریضه الهی در جامعه محقق شود همه در آن جامعه به‌سوی خیر و اصلاح حرکت می کند.

مطالب پیشنهادی