14:33 1402/12/08

معاون هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان خبرداد: تا مرداد ماه سال آینده 50 پروژه هوش مصنوعی در پتروپالایش اصفهان به اتمام می رسد

وی درگفتگو با روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان افزود: همچنین بخش مدیریت دانش ، HSE (مدیریت ایمنی و بهداشت و محیط زیست) و آتش نشانی نیز از میز خدمت هوش مصنوعی بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه به وسیله فناوری هوش مصنوعی طرح کنترل تردد درشهرک شهید منتظری و پالایشگاه اصفهان به اجرا در می آید گفت : با اجرای این طرح ضریب امنیت بالا خواهد رفت واز نفوذ افرادی که مرتبط با مجموعه نیستند جلوگیری به عمل خواهد آمد .

مهندس خادمی، تاکید کرد: دیگر طرح مورد اجرا در پترو پالایش اصفهان اجرای طرح سیستم ایمنی با استفاده ازهوش مصنوعی برای واحد های عملیاتی و تجهیزات است که در موارد خاص نظیرکنترل آتش برای نیروها، تجهیزات و لوازم مورد نیازوهمچنین شرایط استحفاظی و ناایمن پیگیری و رد یابی انجام میشود .

معاون هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به اینکه برای کنترل تردد در شهرک شهید منتظری نیزطرح کنترل تردد به صورت ویژه اجرا می شود تصریح کرد: طرح دیگری که در معاونت هوش مصنوعی پالایشگاه طراحی شده است  استفاده از هوش مصنوعی در کوره ها است تا بتوانیم میزان شعله کوره ها را کنترل کنیم .

وی با اشاره به اینکه برای انجام ۵۰ طرح هوش مصنوعی در پترو پالایش اصفهان هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته است افزود: طرح دیگری که در معاونت هوش مصنوعی به آن توجه شده طرح برندینگ (Branding) این شرکت دربین مردم ومسئولان است تا بتوانیم تفکرات اشتباه که در مورد این شرکت و آلاینده بودن آن در بین مردم رواج یافته است را اصلاح کنیم.

مهندس خادمی به این نکته اشاره کرد که استفاده از ربات های راهنما از دیگر برنامه های معاونت هوش مصنوعی در پالایشگاه اصفهان است که با دقت برای آن برنامه ریزی شده است.

وی گفت: به این مسئله واقف هستیم که با استفاده ازفناورهای نو ظهورباید شرایط بی خطررا در شرکت را به خوبی حفظ نماییم و ما در تمامی آیتم هایی که در این بخش وجود دارد همه جوانب را مد نظر قرار داده ایم .

معاون هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان، درادامه صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که برنامه های هوش مصنوعی در پترو پالایش اصفهان در دو کمیته کارشناسی وکمیته عالی با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت  با در نظر گرفتن تمامی ابعاد و شرایط مورد بررسی قرارمی گیرد وسپس به مرحله اجرا می رسد.

وی با اشاره به اینکه تا مرداد ماه سال ۱۴۰۳ تمامی ۵۰ طرح هوش مصنوعی در پترو پالایش اصفهان به اتمام می رسد افزود:بعد از اتمام این طرح ها به سراغ طرح های پیچیده بعدی خواهیم رفت.

 

مطالب پیشنهادی