9:02 1403/03/20

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در نشستی مشترک با سازمان جهاد کشاورزی استان، بر ضرورت تأسیس هنرستان‌های کشاورزی در استان اصفهان تأکید کرد و گفت: آموزش‌های توسعه‌یافته در این هنرستان‌ها، گامی بلند در جهت رفع نیاز کشور به کشاورزی نوین و جهش علمی در این زمینه خواهد بود.

محمدرضا ابراهیمی با اشاره به وجود تعداد قابل‌توجهی از دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته‌های کشاورزی در اصفهان، اظهار داشت: باتوجه‌به اولویت‌بندی صورت‌گرفته در فرم هدایت تحصیلی این دانش‌آموزان، تأسیس هنرستان کشاورزی مستقل به‌عنوان یک ضرورت انکارناپذیر در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع اجرایی و تصویب شورای آموزش و پرورش، این هنرستان از ابتدای سال تحصیلی جاری پذیرای دانش‌آموزان علاقه‌مند باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه با استقبال از پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های موجود در مرکز تحقیقات کشاورزی کبوتر آباد، خواستار برگزاری جلسات تخصصی در این زمینه شد و افزود: طرح توجیهی و برنامه هدفمند، اولین اولویت‌های برطرف‌کردن موانع اجرایی این طرح هستند.

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد: با تأسیس هنرستان‌های کشاورزی در اصفهان، شاهد تربیت نسلی متخصص و ماهر در این حوزه باشیم و گامی بلند در راستای توسعه کشاورزی نوین و جهش علمی در این زمینه برداشته شود.

گفتنی است در این نشست که با محوریت تأسیس هنرستان کشاورزی در شهر اصفهان برگزار شد، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مسئولین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان نیز حضور داشتند.

مطالب پیشنهادی