17:22 1402/08/23
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ کانال تلگرامی فلسطین الان در خبری فوری گزارش داد سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ پیکر شهدا در مجموعه بیمارستانی الشفاء وجود دارد که مجبور هستیم در گور‌های دسته جمعی دفن شان کنیم. وی افزود: برای تدفین پیکر‌های شهدا به ۶ ساعت کار مستمر نیاز داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت به دلیل ناتوانی در ارائه خدمات درمانی به بیماران و مجروحان احتمال افزایش شمار شهدا وجود دارد.
وی با بیان اینکه از جمعه شب گذشته هیچ آمبولانسی نتوانسته وارد مجتمع پزشکی الشفاء شود، افزود هنوز مجتمع پزشکی الشفاء هدف قرار می گیرد و همه افراد حاضر در آن، در معرض مرگ هستند.
وی تاکیدکرد همه در مجتمع پزشکی الشفاء به دلیل کمبود مایحتاج زندگی مانند آب و غذا، با مرگ مواجه هستند.۵۵ دستگاه آمبولانس به طور مستقیم هدف حمله قرار گرفته‌اند. غزه به صورت بی سابقه با قتل عام عمدی و برنامه ریزی شده روبروست.

 

مگر باران ببارد و تشنگی را برطرف کند

کانال تلگرام مرکز اطلاع رسانی فلسطین با انتشار ویدئویی اعلام کرد در سایه ادامه بمباران غزه و محاصره خفه کننده این شهر، باران شدید تشنگی مردم غزه را سیراب می‌کند.

 

تشدید حملات و تخلیه بیماران در بیمارستان الرنتیسی

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر اعلام کرد مصطفی الکحلوت مدیر بیمارستان الرنتیسی در نشست خبری درباره ادعا‌های اسرائیل در مورد استفاده مقاومت از این بیمارستان گفت ما خواهان اعزام کمیته بین المللی به بیمارستان‌ها برای اطلاع از همه تاسیسات بیمارستانی هستیم. مجبور شدیم بیماران، آوارگان و کادر پزشکی را به علت حملات هوایی تخلیه کنیم.

 

تجمع فلسطینیان در مقابل صلیب سرخ در بیت لحم 

کانال تلگرام شبکه خبری قدس با انتشار ویدئویی از تجمع مقابل دفتر صلیب سرخ در بیت لحم خبر داد. تجمع کنندگان ضمن حمایت از اسیران فلسطینی به سرکوب وحشیانه اسیران فلسطینی توسط مسئولان زندان‌های رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.

 

پنتاگون حضور خود را در میدان غزه تکذیب کرد

پایگاه اینترنتی رای الیوم در گزارش اختصاصی نوشت برخی برخی کانال‌های لبنانی به نقل از آمریکا و نهاد‌های وابسته به آن به رهبران جنبش حماس اطلاع دادند نظامیان آمریکایی مستقر در اراضی اشغالی فلسطین یا منطقه به هیچ وجه در عملیات ارتش اسرائیل علیه غزه شرکت نداشته‌اند.
گزارش‌های رسانه‌ای و میدانی و شهادت برخی از شهروندان غزه حاکی از آن است که نظامیانی را رصد کرده‌اند که در ضمن عملیات در غزه، پرچم آمریکا را در این منطقه قرار دادند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کردند، اما منابعی در پنتاگون همه این‌ها را تکذیب کرد.
بر این اساس به نظر می‌رسد طرف آمریکایی اهمیت می‌دهد به این که موضوع را برای برخی طرف‌ها در محور مقاومت توضیح دهد این که تنها نیروی نظامی که به اراضی اشغالی فلسطین اعزام کرده است متشکل از ۲۰۰۰ نیرو است و اکثرشان مستشار نظامی هستند و جنگجو نیستند و این که هدف از این نیرو، حضور و شرکت در عملیات میدانی ارتش رژیم صهیونیستی در جبهه غزه یا لبنان نیست بلکه هدف از اعزام این تعداد نظامی آمریکایی به اسرائیل، تامین امنیت و حفاظت از دو نیروگاه هسته‌ای است یکی از این نیروگاه‌ها دیمونا و دیگری در منطقه بیابانی تبنه قرار دارد.
این توضیحات آمریکا اشاره دارد به این که هدف تامین امنیت دو نیروگاه هسته‌ای است و هیچ ارتباطی با عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در غزه ندارد.
به نظر می‌رسد یکی از اهداف مد نظر این است که این دو نیروگاه هسته‌ای در قبال عملیات و حملات دو طرف درگیر (رژیم صهیونیستی و مقاومت) حفظ شود و اجازه داده نشود کابینه افراطی اسرائیل و در راس آن بنیامین نتانیاهو بخواهد از شرایط کنونی سوء استفاده کند.

 

تجمع اعتراضی خانواده‌های اسرای رژیم صهیونیستی در تل آویو

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر گزارش داد خانواده‌های اسرای رژیم صهیونیستی در نوار غزه با برگزاری تجمعی در تل آویو، از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خواستند به سئوالات آنها درباره سرنوشت فرزندان‌شان پاسخ دهد و اقدام فوری برای بازگرداندن اسرا انجام دهد.
این خانواده‌ها، از کابینه امنیتی اسرائیل خواستند با حضور آنها تشکیل جلسه دهد تا سرنوشت این افراد مشخص شود. این خانواده‌ها تاکید کردند دست نیافتن به توافق برای تبادل اسرا، قابل قبول نیست.

 
 
محله الرمال و شیخ عجلین زیر آماج حملات صهیونیست‌ها
شبکه تلویزیونی المیادین در خبر فوری گزارش داد درگیری بسیار شدید و حملات کور توپخانه‌ای و بمباران جنگنده های رژیم صهیونیستی به دو محله الرمال و الشیخ عجلین در غرب شهر غزه ادامه دارد. همچنین گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از درگیری شدید بین مبارزان این جنبش و نظامیان اشغالگر در مرکز شهر غزه خبر داد. شبکه المیادین همچنین اعلام کرد درگیری شدید بین دو طرف در اطراف دو بوستان شهرداری و یرموک در مرکز شهر غزه ادامه دارد.
 
 
هدف قرار دادن دو دستگاه تانک رژیم صهیونیستی 
شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس، اعلام کرد دو دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی در محور غربی شهر غزه با موشک‌های الیاسین ۱۰۵ هدف قرار داد.
 
استفاده از گاز اشک آور در بیمارستان طولکرم در کرانه باختری
کانال تلگرام شمس نیوز به نقل از وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان اعلام کرد بعد از اقدام نظامیان صهیونیست مبنی بر استفاده از گاز اشک آور در ورودی بخش اورژانس بیمارستان دولتی ثابت در طولکرم، کادر پزشکی و بیماران بیمارستان دچار حالت خفگی شدند.
 
 
حمله راکتی به محل تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه
شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر اعلام کرد گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد محل استقرار نظامیان دشمن در شرق استان الوسطی در مرکز نوار غزه را با راکت های کوتاه برد «رجوم» هدف قرار داد.
 
 
حمله موشکی جنبش جهاد اسلامی به پایگاه نظامی مارس
شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر اعلام کرد گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی «مارس» در اطراف نوار غزه با چند فروند راکت خبر داد.
 
بازداشت یک جوان فلسطینی در قدس
کانال تلگرامی شبکه تلویزیونی الاقصی اعلام کرد نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی ساکن شهرک عناتا در شمال شرق قدس اشغالی را بازداشت کردند.
 
 

مطالب پیشنهادی