13:28 1401/09/08

 

به گزارش مفتاح، سرتیپ پاسدار مجتبی فدا با بیان این که شهدا با خدا معامله کرده و مهمترین سرمایه خود یعنی جانشان را در راه خدا دادند، اظهار کرد: قدم برداشتن برای بزرگداشت نام و یاد شهدا باید دلی و خارج از محدودیت‌های سازمانی باشد و هرکس خواست در این راه قدمی بردارد باید عهد و پیمانش را با خود شهدا ببندد.

این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار کرد: جنگ ما در دوران دفاع مقدس یک گنج بود اما هیچ گاه در طول سال‌های پس از آن به همه ابعاد آن پرداخته نشده و برای مردم تبیین نشده است.

وی با تأکید بر این که ما مسئولان وامدار مردم هستیم، حضور پرشور و خیره کننده مردم در تشییع شهدای امنیت در هفته گذشته و همچون حضورهای چشمگیر ایشان پیش از این در تشییع حضرت آیت الله ناصری، تشییع شهدای حادثه تروریستی اتوبوس زاهدان، تشییع شهدای غواص و غیره را یادآور شد و از لزوم مشارکت دادن مردم در برگزاری کنگره ملی شهدای استان اصفهان سخن گفت.

این فرمانده بسیجی عنوان کرد: معجزات بسیاری از شهدا دیده شده و به ثبت رسیده است و خواهید دید اگر خالصانه در راه بزرگ داشت یاد و نام شهدا قدم برداریم چگونه خود این شهدا دستمان را خواهند گرفت و به کارمان اثربخشی خواهند داد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه الشریف- از دیدار اعضای ستاد کنگره ملی سرداران و 24 هزار شهید استان اصفهان با رهبر معظم انقلاب در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خواستار جدیت اعضای ستاد در هر چه سریعتر پیش بردن امور مرتبط با کنگره شد.

سردار فدا تأکید کرد: باید تلاش کنیم کنگره شهدای استان اصفهان بهترین کنگره شهدای کشور شود تا خانواده‌های شهدا را شاد کنیم و این مسأله از این جهت است که این مردم و این شهدا لایق این هستند و باید تلاش کنیم بالاترین منزلت و بزرگداشت را برای شهدا داشته باشیم.

این یادگار دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت هفته بسیج، بسیج را نه یک ساختار و سازمان بلکه یک تفکر و اندیشه دانست که با مشارکت مردم یعنی همان چیزی که حضرت امام خمینی -رحمة الله علیه- در نظر داشتند اهداف انقلاب و اسلام را تحقق می‌بخشد.

وی کارنامه بسیج از ابتدای تشکیل تاکنون را درخشان دانست و تثبیت و استقرار نظام، دفاع در مقابل گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب، جنگ مقابل صدام، جهاد در عرصه سازندگی، مقابله با حوادث غیرمترقبه و میدان داری در عرصه مبارزه با کرونا را از خدمات بارز بسیج در این مدت برشمرد.

این فرمانده بسیجی همچنین از نقش بسیج در مقابله با تهاجم فرهنگی در جنگ نرم دشمن، رواج سبک زندگی اسلامی، محرومیت زدایی، اشتغال و غیره سخن گفت.

مطالب پیشنهادی