16:38 1402/02/18

به گزارش مفتاح وبه نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، محمدرضا مومی اردستانی سرپرست معاونت امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، همزمان در سالروز گرامیداشت مقام مشاور با گزارشی از روند دوره های مشاوره فردی و گروهی مددجویان، بیان داشت: مشاوره فردی و گروهی از جمله خدماتی است که با هدف توانمندسازی و تحکیم بنیان خانوارهای تحت حمایت، در حوزه فرهنگی به مددجویان ارائه می شود.

مومی اردستانی با اشاره به اینکه گروه هدف خدمات مشاوره ای؛ دانش آموزان، دانشجویان، نوعروسان، زنان سرپرست خانوار، خانواده های زندانیان تحت حمایت هستند، ادامه داد: در سال گذشته ۴۸ هزار و ۸۲۵ نفر از مددجویان با هدف کاهش آسیب های روحی و روانی، افزایش سطح تاب آوری، ارتقا سطح فکری و فرهنگی از خدمات مشاوره گروهی و راهنمایی فردی این نهاد بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی تربیتی، به عنوان سرمایه گذاری برای آموزش نسل آینده در نظر گرفته می شود، افزود: خدمات مشاوره مکمل خدمات فرهنگی این نهاد است که با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزش بهره مندی صحیح از فضای مجازی، کسب مهارت های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق و عوامل موثر بر تحکیم بنیان خانواده و... ارائه می شود.

سرپرست معاونت امور فرهنگی کمیته امداد استان اصفهان گفت: توزیع لوح های فشرده در حوزه های مختلف آموزش بهداشت روان و توجه به خصوصیات فردی، بروشور های آموزشی پیشگیری از اعتیاد بین خانواده های تحت حمایت، ارسال پیام های بهداشتی از طریق شبکه های فضای مجازی و توزیع بسته های فرهنگی از دیگر اقدامات کمیته امداد استان در این زمینه است.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی