18:21 1403/03/10

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی در این آیین افتتاحیه با تسلیت شهادت جانسوز رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان شهید ایشان، گفت: اگر به پیشینه اصفهان در ایام نهضت حضرت امام خمینی (ره) توجه و نقش اصفهان را در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی بررسی کنیم، در می‌یابیم که اصفهان نقش بی‌بدیل و یگانه‌ای را در این دوران بازی کرده است.
وی ادامه داد: مردم اصفهان تلاش کردند تا با مجاهدت و ازخودگذشتگی ذیل نگاه و رویکرد رهبر کبیر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف حرکت کنند.
استاندار اصفهان نقش مردم این استان را در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل و اثرگذار دانست و اظهار کرد: در دفاع مقدس نیز اثرگذاری مردم اصفهان از گوشه گوشه مرزهای ایران اسلامی و خنثی کردن فتنه‌هایی که ابتدای انقلاب مردم را آزار می‌داد مثال زدنی است.
دکتر مرتضوی گفت: با گذشت چند دهه از آن دوران امروز می‌دانیم که به دلیل کم‌توجهی‌هایی که به این پیشنه هویتی شده است، نسل‌های بعدی در ارتباط حداقلی با این پیشینه فرهنگی خود دچار شکاف هستند.
وی ادامه داد: حال شاهد هستیم که فاصله گرفتن نسل نوجوان و جوان از مؤلفه‌های هویتی مجالی را برای فتنه‌انگیزی دشمنان باز می‌کند.
استاندار اصفهان گفت: احداث کتابخانه تخصصی دفاع مقدس و مقاومت می‌تواند پیوند دهنده نسل جوان با پیشینه‌های هویتی خود باشد.
دکتر مرتضوی ضمن قدردانی از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، ادامه داد: در منظومه‌های حرکتی که در مجموعه‌های فرهنگی و آموزشی رقم می‌خورد بایستی پیوست‌هایی برای مرتبط کردن جامعه هدف که نسل نوجوان و جوان هستند با این مجموعه کتابخانه برقرار شود.

مطالب پیشنهادی