13:23 1403/03/21

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، سردار مجتبی فدا فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) در نشست خبری یادواره ملی شهدای رسانه کشور و شهدای خبرنگار غزه،به نقش رسانه در آگاهی آفرینی و بصیرت افزایی رسانه اشاره و افزود: از ابتدای انقلاب در حوادث گوناگون رسانه ها همراه نظام بودند و در حوادث اخیر و انتخابات هم آنها نقش آفرینی کردند. رسانه وخبرنگاران نقش موثری در بازتاب واقعیت ها دارند.

سردار فدا بازتاب حوادث غزه و مظلومیت مردم این سرزمین را حاصل تلاش خبرنگاران فلسطینی دانست و گفت: رسانه های آزادی خواه جنایات صهیونیست کودک کش در حمله به مناطق غیرنظامی و حساس مثل بیمارستان، مراک آموزشی و اردوگاه که در همه جای جهان جزء مناطق حساس هستندف را به جهان مخابره و محکوم کرد.

او با اشاره به اینکه یادواره ملی شهدای رسانه کشور یاد و خاطره شهدای رسانه را در شهر شاهین شهر گرامی خواهد داشت، افزود: در جنگ غزه 150 خبرنگار فلسطینی به شهادت رسیدند که توانستندعلی رغم سلطه رسانه ای غرب، مظلومیت مردم غزه را به جهان مخابره کنند.

او ادامه داد: ظرفیت رسانه این است که اتفاقات واقعی را منتقل می کند و این خبرنگاران شهید غزه بودند که صدای مظلومیت مردم غزه را به جهان  مخابره کردند و امروز شاهد اعتراض جهانی به صهیونیسم در جهان هستیم.

 

فدا با اشاره به شهادت رئیس جمهور گفت: در هر کشوری این اتفاق رخ می داد  شرایط امنیتی در آن کشور حاکم می شد ولی به برکت آرامش و اقتدار مقام معظم رهبری اتفاقی برای کشور نیفتاد و امور کشور در حال ارامش در حال انجام است.

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) تاکید کرد امروز در انتخابات نیازمند کسی هستیم که شاخصه ایستادن مقابل دشمن را دلشته باشد، دنبال تفرقه نباشد و بتواند تحریم ها را دور بزند، برای چند رای موفقیت های نظام را زیر سوال نبرد، تلاشگر وانقلابی باشد و مانند رئیسی؛ رئیس جمهور شهید، شاخص باشد. 

 

او در ادامه با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) شرایطی را در کشور رقم زد که بعد از انقلاب در ایران  قانون جنگل ملغی شد، گفت:  امام با انقلاب اسلامی شرایطی را رقم زد که امروز دایره انقلاب از مرزهای ایران فراتر رفته است.

او با بیان اینکه  دفاع از مظلوم و دفاع از ارزش ها مورد پسند آزادگان جهان قرار گرفته است افزود:  از روزی که انقلاب اسلامی در کشور محقق شد دشمن دشمنی اش را شروع کرد و با هدف تغییر نظام و تغییر دیدگاه مسئولان و جلوگیری از صدور انقلاب، تلاش کرد  به انقلاب ضربه وارد کند.

فدا در ادامه  ترور و خرابکاری، اقدام برای  تجزیه طلبی در استان‌ها، جنگ نرم و فتنه گری را از اقدامات دشمن برای تضعیف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.

فرماندهی سپاه صاحب الزمان(عج) در ادامه  پیروی از حضرت امام و استفاده از  راهبردها را دلیل شکست دشمن در تلاش هایش برای شکست دادن نظام دانست.

 

او گذشتن از تهدیدها و جنگ ها را در کشور مدیون رهبری مقتدارانه مقام معظم رهبری دانست وافزود: اقدامات ما در مقابل دشمن که اخرین آن وعده صادق بود به درستی انجام شده است. مجاهدت زیادی برای برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی انجام شده و امروز در شهادت رئیسی دیدیم که  از ۱۷۰ کشور مقامات رسمی برای عرض تسلیت می آمدند و این نشان از اقتدار نظام است.

 او با تاکید بر اینکه این اقتدار و موفقیت ها  به دلیل حضور مقام معظم رهبری در کشور است، گفت: رهنمودهای ایشان  سایه جنگ را از کشور دور کرده و در گردنه‌های سخت کشور را جلو برده و شجاعت را تزریق کرده است.

برگزاری یادواره 333 شهید رسانه کشور

در ادامه این نشست سرهنگ پاسدار «محسن شکیب فرد» مسوول بسیج رسانه استان اصفهان در خصوص یادواره ملی شهدای رسانه گفت: آمار شهدای رسانه کشور 330 نفر بوده است که در حوادث کرمان دو فعال فضای مجازی و یک خبرنگار نوجوان پانا به آمار شهدا اضافه شدند. استان اصفهان 22 خبرنگارو رسانه ای شهید دارد که در مقام دوم قرار گرفته است.

شکیب فرد در ادامه افزود: شهید شاخص این یادواره شهید مغفوری از شهدای اهل کرمان هستند. در این یادواره یاد و خاطره 150 شهید غزه نیز گرامی  داشته خواهد شد.

این یادواره با حضور خانواده های شهدا و مسئولان در روز پنج شنبه 24 خردادماه در شهر شاهین شهر برگزار خواهد شد. سخنران ویژه این مراسم سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان خواهد بود. در کنار سخنرانی، نمایشی ترکیبی از اتفاقات بعد از انقلاب در این مراسم به اجرا درخواهد آمد.

مطالب پیشنهادی