17:21 1402/09/05

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، سرهنگ پاسدار مهدی نصر صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری اولین دوره مسابقات مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات در ۱۵ رشته و در چهار سطح شهرستانی، استانی، سازمانی و کشوری برگزار می‌شود که از ابتدای آبان در سطح شهرستان‌ها و یگان‌های نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات در دو رشته آمادگی جسمانی و تیراندازی در سطح یگان‌های نظامی، رشته دیگر امدادی و خود امدادی با میزبانی هلال‌احمر و ۱۲ رشته دیگر در زمینه آشپزی، عکاسی، تعمیرات خودرو و موبایل به میزبانی سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

مسئول منابع انسانی سرباز سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان به عنوان میزبان پنج استان دیگر در سال جاری مسابقات را به صورت سازمانی و منطقه‌ای برگزار می‌کند و در نهایت افراد منتخب به مسابقات سازمانی و کشوری در سطح نیروهای مسلح راه می‌یابند که قرار است در دهه مبارک فجر منتخبان مرحله کشوری معرفی شوند و مورد تقدیر قرار گیرند.

وی اذعان کرد: امور مربوط به مهارت‌آموزی عام‌المنفعه است و خود سربازان پس از پایان دوران خدمت با اخذ گواهی‌های مهارتی و اخذ وام خوداشتغالی می‌توانند کارآفرینی کنند.

نصر اظهار کرد: تقریباً هزار فقره پرونده واگذاری وام خوداشتغالی با میزبانی و همکاری معاونت وظیفه عمومی استان و استانداری اصفهان در حال بررسی و واگذاری است که از این تعداد تاکنون ۵۰۰ فقره وام پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی پیگیری‌های انجام شده افراد با گرفتن این تسهیلات کارگاه‌های خود را تجهیز خواهند کرد یا به شغل و حرفه‌ای که در حوزه آن آموزش دیده‌اند، خواهند پرداخت تا پس از دوران سربازی بتوانند برای خود شغلی داشته باشند.

مطالب پیشنهادی