9:51 1400/10/14

به گزارش مفتاح وبه نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام ولی‌الله روان با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بقاع متبرکه استان اصفهان به ویژه در دی ماه اظهار داشت: بر اساس دستوالعمل اعلام شده از سوی سازمان اوقاف امسال مراسم‌های 9 دی، دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و سوگواره یاس نبوی در این ایام در دستور کار است.
وی با بیان اینکه برگزاری این مراسم‌ها به بقاع متبرکه استان اصفهان ابلاغ شده است، تصریح کرد: تاکنون 37 بقعه برای برگزاری مراسم دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی اعلام آمادگی کرده‌اند.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: علاوه بر برگزاری مراسم، مداحی و سخنرانی نمایشگاه بصیرت و مقاومت نیز در این امامزادگان برپا می‌شود.
وی تصریح کرد: امکان افزایش بقاع متبرکه میزبان برگزاری دومین سالگرد شهید قاسم سلیمانی همچنان وجود دارد.
حجت الاسلام روان با بیان اینکه شاخص‌ترین برنامه دومین سالگرد شهید قاسم سلیمانی در امامزاده شاه میرحمزه برگزار می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود استقبال خوبی نیز از این برنامه صورت گیرد.

بیشتر بخوانید

مدارس معارف به صورت پایلوت فعال می‌شود / حمایت از ۱۲ هزار هیئت مذهبی در طرح «شمیم حسینی»
وی همچنین به برگزاری سوگواره یاس نبوی در نیمه دوم دهه فاطمیه در امامزادگان استان اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون 77 بقعه در استان اصفهان برای اجرای این برنامه اعلام آمادگی داشته‌اند.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه علاوه بر برگزاری مراسم، سخنرانی و مداحی در امامزادکان استان برای ایام فاطمیه دوم کاروان عزاداری یاس نبوی نیز در استان راه‌اندازی خواهد شد.
وی اضافه کرد: از آنجایی که هیئات مذهبی در امامزادگان استان مستقر شده‌اند تاکنون برپایی 60 کاروان عزاداری یاس نبوی نیز به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اعلام شده است.

مطالب پیشنهادی